"Локомотив" (София) се завърна с победа над пловдивските "железничари"

Столичани се изкачиха на 11-о място във временното класиране

© Архив

Футболистите на "Локомотив" (София) се завърнаха с победа на своя стадион в квартал "Надежда". Те надделяха с 2:0 над "Локомотив" (Пловдив).

Успехът на столичните "железничари" беше донесен от нападателя Владимир Манчев, който реализира и двете попадения след почивката в последния мач от 17-ия кръг на А група.

Това беше първата среща, която софиянци изиграха на своя стадион "Локомотив" след близо две години. Пловдивчани можеха да поведат още в 8-ата минута, когато главният съдия Ахмед Ахмед отсъди дузпа. С нейното изпълнение се зае капитанът Здравко Лазаров, но той пропусна.

Нулевото равенство се задържа до края на първото полувреме, а второто започна с гол за столичани. Владимир Манчев откри резултата още в 48-ата минута след асистенция на Младен Стоев.

В 73-ата минута бившият нападател на ЦСКА и испанския "Леванте" отбеляза втория си гол в мача. Тогава той се разписа с глава след центриране от корнер, което отново беше дело на Стоев.

Играчите на "Локомотив" (София) можеха да направят победата си още по-убедителна, но в 79-ата минута реферът отмени гол на Кристиян Добрев. Попадението първоначално беше зачетено от Ахмед Ахмед, но след това той го отмени.

С постигнатия успех столичните "железничари" вече имат 16 точки в актива си и се изкачиха на 11-о място във временното класиране. Загубата попречи на "Локомотив" (Пловдив) да си върне шестата позиция, след като в събота беше изпреварен от "Литекс". Черно-белите вече са седми с 27 точки, на две зад шампионите.