"Манчестър сити" загуби от "Спортинг", победа за "Твенте" и Николай Михайлов

"Сити" загуби с 0:1 от "Спортинг" след гол на Шандао в 51-ата минута

Лидерът в английската Висша лига "Манчестър сити" допусна поражение при гостуването си на "Спортинг" (Лисабон). В първи осминафинален мач в Лига Европа "гражданите" отстъпиха с 0:1 и ще имат трудна задача за реванша на "Етихад".

Единственото попадение в мача вкара Шандао в 51-ата минута. Той се възползва от грешка на Джо Харт след свободен удар на Фернандес и с пета прати топката в мрежата. Преди това "Сити" доминираше, но трудно създаваше положения за гол.

Липсата на Яя Туре се отрази негативно на играта в центъра, а до нападателите Серхио Агуеро и Един Джеко почти не стигаха добри топки. Най-близо до попадение през първата част бяха Коло Туре и Гарет Бари.

В началото на втората част Давид Силва също пропусна, а "Спортинг" можеше да вкара втори гол. Ван Волсвинкел обаче пропусна от много добра позиция след хубав пробив и центриране по лявото крило. Коларов пък удари греда след опит за центриране.

В края на мача влезлият като резерва Марио Балотели също удари гредата, но бе отсъдено нарушение в атака преди изстрелът му с глава.

"Твенте" с Николай Михайлов взе важна победа при домакинството си на "Шалке". Холандският тим спечели с 1:0 след гол от абсолютно несъществуваща дузпа на Люк де Йонг в 62-ата минута. Самият Де Йонг предизвика решението на главния съдия.

Той бе изведен зад германската отбрана, след което падна без да има контакт с Жоел Матип.Футболистът на "Шалке" дори бе изгонен с директен червен картон, а самото "нарушение" бе извън наказателното поле.

"Атлетико" (Мадрид) се доближи до четвъртфиналите след домакински успех с 3:1 над "Бешикташ". Испанският отбор поведе с 3:0 в рамките на 13 минути. Между 24-ата и 37-ата минута се разписаха Салвио два пъти и Адриан, а Шимао върна едно попадение в 53-ата минута.