Стойчо Младенов започна с победа срещу "Калиакра" начело на ЦСКА

Жуниор Мораеш вкара два гола за победата с 3:1

© Красимир Юскеселиев

Стойчо Младенов започна с победа третия си престой като старши треньор на ЦСКА. Червените победиха с 3:1 предпоследния във временното класиране "Калиакра".

В началото на седмицата Младенов, който донесе последната титла за ЦСКА през 2008 г., замени на поста Димитър Пенев след загубата с 0:2 от "Черноморец" в първия пролетен кръг.

Юношата на червените Ангел Грънчов откри резултата още с дебютния си гол за мъжкия отбор, а останалите две попадения вкара Жуниор Мораеш. В 79-ата минута Джунейт Яшар намали за 1:2.

"В ситуацията, в която се намираме, съм доволен от желанието на футболистите. Виждате, че имаме много работа. Радващо е представянето на младите футболисти, които дават повод за оптимизъм", заяви Младенов пред TV7.

"Това е завареното положение и ще се опитаме да завършим сезона добре с играчите, които имаме. Ще се опитаме да извлечем всичко от тях. Постепенно ще надигаме глава и ще се представяме по-добре", добави той.

Младенов заложи в стартовия състав на Грънчов в центъра на отбраната, а в предни позиции действаха Антон Карачанаков и Станислав Костов, а след почивката се появи и Владимир Иванов. В центъра на атаката бе Жуниор Мораеш, а от втора позиция играеше Нджонго Присо.

Червените откриха резултата още в 10-ата минута, когато Грънчов вкара с глава след центриране от ъглов удар на Борис Галчев. В 33-ата минута Костов направи сериозен пропуск след пробив на Присо. Четири по-късно Мораеш вкара втори гол.

Костов центрира към Присо, който свали с глава за Галчев, а при опита си за изстрел полузащитникът подаде към бразилския нападател. Мораеш технично прехвърли вратаря на гостите Григоров за 2:0.

В 79-ата минута гостите от Каварна намалиха резултата при първата си по-сериозна атака в мача чрез резервата Яшар, който бе оставен да довкара отбита от Райс М'Боли топка.

В последната минута гостите без основание претендираха за дузпа, а при последвалата котнраатака Мораеш излъга няколко бранители и вратаря на гостите, за да реши мача.