"Левски" записа лесна победа с 3:0 над "Монтана"

"Левски" продължава с пълен актив под ръководството на Николай Костов

© Красимир Юскеселиев

Левски" постигна лесна победа при гостуването си на "Монтана". Сините спечелиха с 3:0 с три попадения през второто полувреме чрез новото попълнение Жуниор и два пъти резервата Иван Цветков.

Това беше шеста поредна победа за "Левски", откакто начело на отбора застана Николай Костов. Тя изравни тима с ЦСКА на втората позиция в класирането с 39 точки. Червените, които по-рано победиха "Калиакра", имат по-добра голова разлика.

Голмайсторът на "Левски" Иван Цветков остана на резервната скамейка за сметка на Жуниор, а по крилата действаха завърналият се след наказание Тони Калво и португалецът Кристовао Рамос.

Гостите контролираха двубоя през първото полувреме, но "Монтана" се защитаваше добре и головите ситуации почти липсваха. Най-добрата се откри пред Христо Йовов, който в 36-ата минута стреля над вратата от удобна позиция.

54-а минута Иван Цветков влезе на мястото на Йовов, а само минута по-късно сините вече водеха в резултата. Тони Калво напредна отляво и върна към Нуно Пинто, който центрира в наказателното поле и Жуниор вкара с глава.

Осем минути по-късно Кристовао Рамос бе изведен по дясното крило, като останаха съмнение за сазада при подаването. Той проби върна към Цветков, който от много трудна позиция насочки топката във вратата с техничен удар с левия крак.

С ново красиво попадение Цветков оформи крайния резултат. Резервата Стефан Станчев подаде към голмайстора на сините, който с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в левия ъгъл на вратата