"Юнайтед" оглави Висшата лига след неочаквана грешка на "Сити"

Рууни открива резултата срещу "Уест бромич"

Шампионът "Манчестър юнайтед" излезе начело в класирането на Висшата лига, след като се наложи с 2:0 като домакин на "Уест Бромич". "Червените дяволи" събраха 69 точки и вече имат една преднина пред градския съперник "Сити", който допусна изненадващата загуба срещу новака "Суонзи" с 0:1.

За пореден път през сезона футболистите на Алекс Фъргюсън не впечатлиха с играта си, но нито за момент не поставиха победата си под съмнение. След много скучни първи 35 минути "Юнайтед" откри резултата с първото си по-сериозно положение пред Бен Фостър.

Хавиер Ернандес отправи удар с левия крак, който Уейн Рууни отклони пред вратаря на "Уест бромич" за 1:0. През втората част, по-спокойни след откриването на резултата, "червените дяволи" напълно контролираха двубоя.

Даниел Уелбек пропусна да вкара втори гол, останал сам срещу вратата на гостите след грешка на Фостър. В 65-ата минута домакините бяха улеснени от изгонването на Йонас Олсон, който получи втори жълт картон за влизане в краката на Ернандес.

Четири минути по-късно Уейн Рууни реши двубоя, след като вкара от дузпа, отсъдена от рефера Лий Пробърт за нарушение срещу Ашли Йънг. Това бе 20-ото попадение през сезона за голмайстора на "червените дяволи".

В същото време новакът "Норич" изигра поредния си силен мач на "Либърти Стейдиъм" през сезона, докато фаворитът "Манчестър сити" в по-голямата част от мача показа доста безидейна игра.

Мениджърът на гостите Роберто Манчини бе избрал предпазлива тактика, като остави на резервната скамейка Серхио Агуеро и Един Джеко, а единствено Марио Балотели бе оставен на върха на атаката.

Люк Моор вкара единственото попадение в 83-ата минута. Уейн Раутлидж се възползва от грешка в центъра на Яя Туре, напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където резервният нападател на домакинте бе оставен да вкара с глава.

Скот Синклеър пък пропусна дузпа за "Суонзи" още в седмата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Джо Харт срещу Раутлидж.