"Барселона" победи "Сантандер" с 2:0 след нови два гола на Меси

Меси вече има 50 гола във всички турнири този сезон

Шампионът "Барселона" постигна четвърта поредна победа в Ла Лига и намали изоставането си от лидера "Реал" (Мадрид) на 10 точки. За пореден път в герой за каталунците се превърна трикратният носител на Златната топка Лионел Меси.

Само четири дни след като вкара рекордните пет гола в един мач в Шампионската лига, аржентинецът вкара нови два, за да донесе успеха на своя отбор.

Меси вече има 30 попадения в испанския шампионат, като изостава с две от Кристиано Роналдо в спора за голмайсторския трофей "Пичичи".

В началните минути на мача със "Сантандер" футболистите на "Барселона" пропуснаха няколко добри положения за гол чрез Педро и Меси, а в 23-ата минута Андрес Иниеста удари греда след красиво изпълнение.

Последва опасен удар на Фабрегас, преди в 29-ата минута Меси да открие резултата. Шави намери бившия капитан на "Арсенал" в наказателното поле и той пусна остро центриране, което аржентинецът засече отблизо.

До края на полувремето каталунците имаха още няколко положения, а през втората част ситуацията на терена не се промени. В 55-ата минута главния съдия Карлос дел Серо Гранде отсъди изключително пресилена дузпа в полза на гостите.

Фабрегас влезе в наказателното поле, а Доминга Сисма леко подпря полузащитника на "Барселона" с ръка и той падна в наказателното поле. Меси застана зад топката и вкара своя гол номер 50 във всички турнири през сезона.

До края на мача Меси имаше възможност да реализира нов хеттрик, но пропусна добри възможности. С този успех "Барселона" събра 60 точки и голова разлика 75:19. "Реал" има десет точки повече и по-добра голова разлика - 88:23.