"Манчестър сити" също отпадна от Лига Европа, макар и с драма

Топката влиза във вратата на Джо Харт след удара на Матиас Фернандес от "Спортинг"

Манчестър сити" последва градските си съперници от "Юнайтед" и също се прости с участието си в Лига Европа. "Гражданите" направиха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 в реванша срещу "Спортинг" (Лисабон), но с головете си на чужд терен напред продължават португалците.

Друг обрат обаче свърши работа. "Шалке" обърна резултата срещу "Твенте" на Николай Михайлов от 0:1 до 4:1 с хеттрик на Клаас-Ян Хунтелаар.

Напред продължава още и "Атлетико" (Мадрид), който направи испанското присъствие на 1/4-финалите солидно - цели три отбора. Два са представителите на Германия - "Шалке" и "Хановер".

С отпадането на "Манчестър сити" се сложи край на английското участие в Лига Европа. Отборът на Роберто Манчини ще може да се съсредоточи върху битката за шампионската титла във Висшата лига с "Юнайтед", който по-рано отпадна от "Атлетик" (Билбао).

До почивката на своето домакинство на "Спортинг" "гражданите" изоставаха с общ резултат 0:3 и изглеждаха безнадеждно загубени. Матиас Фернандес откри резултата на стадион "Етихад", а Рики ван Волфсвинкел добави второ попадение в 40-ата минута.

След почивката обаче домакините направиха страхотен обрат с головете на Серхио Агуеро в 60-ата и 82-рата минута, както и на Марио Балотели в 75-ата от дузпа.

В последните минути "Сити" положи максимални усилия да спечели мача и дори вратарят Джо Харт се включи в предни позиции. Харт дори беше близо до отбелязването на гол в 95-ата минута, но късметът не беше на страната на домакините.

"Манчестър сити" имаше проблеми в защита, правеше грешки, но все пак предложи една вълнуваща вечер за феновете. Балотели също беше във вихъра си и дори се скара с Манчини, след като направи фаул за свободния удар, от който португалците откриха резултата.

Но крайният извод от двубоя изглежда е, че в този тим има дух и качество и той е способен да се бори. Това вероятно ще е ценно в предстоящата битка за титлата в Англия.

Много интересно беше и на "Фелтинс арена", където холандският "Твенте" поведе с 1:0 на "Шалке" още в 14-ата минута чрез Вилем Янсен. Така на кралскосините им се наложи да вкарат три, за да минат напред в турнира.

Хунтелаар, който прави страхотен сезон и вече счупи клубния рекорд с 35 попадения във всички турнири, върна гола в 29-ата минута. Истинското развихряне на "Шалке" обаче започна след почивката. Отново холандецът реализира за 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле в 57-ата минута.

В 71-ата минута Раул подаде с пета към полузащитника Джърмейн Джоунс, който вкара между краката на защитник на гостите за 3:1. В този момент "Шалке" вече контролираше изцяло ситуацията, а в 81-ата минута със страхотен пробив отдясно и безпощаден удар Хунтелаар лиши "Твенте" от всякакви шансове за класиране на четвъртфиналите - 4:1.