"Чикаго" остави "Орландо" на 59 точки и направи треньора си рекордьор

Джоаким Ноа от "Чикаго" (вдясно) се бори за топката със звездата на "Орландо" Дуайт Хауърд

Всеобщото мнение в НБА е, че "Чикаго булс" се нуждае от звездата си Дерик Роуз, ако иска да спечели титлата. Но дори и без него "биковете" се справят добре срещу най-добрите отбори в Източната конференция.

"Чикаго" постави нов рекорд в историята си за най-малко получени по точки при победата с 85:59 над "Орландо меджик".

Карлос Бузър за трети път през годината вкара над 20 точки над "Меджик" и беше най-резултатен с 24 точки и 13 борби. Резервата Джон Лукас добави 20 точки при само 21 минути на игрището.

"Истинската история е нашата защита. Тя се представи може би по най-добрия начин през този сезон", заяви Бузър.

"Чикаго" победи в рамките на шест дни най-близките си три преследвача в конференцията, но големият победител във вечерта беше треньорът Том Тибодо. Той стигна до 100 победи в кариерата си за рекордно кратко време. Тибодо го направи само за 130 мача, което е с един по-малко от постижението на Ейвъри Джонсън през 2006 г.

Том Тибодо стигна рекордно бързо до 100 победи в НБА

"Имаме много момчета, които могат да свършат работа. Миналата вечер играха тежък мач. Но сме свежи, така че имаме предимство, а и те пропуснаха някои шутове, които иначе биха вкарали", коментира треньорът.

"Биковете" спечелиха за пет път в последните шест мача. Освен това балансът им без контузения Роуз е 3-1.

Дуайт Хауърд беше най-резултатен за "Орландо" с 18 точки и 12 борби. Но тимът направи цели 19 грешки, от които 11 през първата половина от мача. Намали грешките на две в третата четвърт, но в последната допусна още шест. От тях тимът допусна общо 25 точки.  Шестнайсетте  грешки на гостите от Чикаго например доведоха до отбелязването едва на седем точки.

Подобни грешки доведоха до загубата от "биковете" и през януари. "Меджик" загуби три от последните си четири мача. Те вече регистрираха шест поредни четвърти, в които са отбелязали по-малко от 20 точки.

"Когато играеш по начин, по който го направихме тази вечер, не те очаква нищо добро. Аз поемам отговорността", коментира треньорът на домакините Стан ван Гънди.