Димитър Рангелов вкара десетия си гол за сезона в Германия

Рангелов (вляво) даде аванс на "Енерги", но гостите изравниха

© Архив, Reuters

Българският нападател на "Енерги" (Котбус) Димитър Рангелов отбеляза десетия си гол за сезона при домакинското равенство 1:1 с "Франкфурт" на Илиян Мицански в мач от 28-ия кръг на Втора Бундеслига.

Футболистът беше сред най-добрите на терена в двубоя и се разписа в 19-ата минута след пас на Александер Битроф. Мицански започна като титуляр за гостите и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Макау Хрисантус.

"Франкфурт" стигна до точката с точно изпълнена дузпа от капитана Зафер Йелен в 87-ата минута. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение срещу Марсел Гаус.

"Енерги" е на 11-о място във временното класиране с 31 точки, а "Франкфурт" е 14-и с 29. Начело е "Айнтрахт" (Франкфурт) с 61 точки пред "Гройтер Фюрт" на Асен Караславов с 60.

Пети жълт картон получи българският нападател на "Дуисбург" Валери Домовчийски, за което ще пропусне следващата среща на отбора. Днес тимът му завърши 1:1 при гостуването си на "Инголщат" и остава точно над зоната на изпадащите с 28 точки. "Зебрите" обаче имат аванс от 5 точки пред "Карлсруе", който е на 16-о място.

Домовчийски започна като титуляр и беше заменен в 64-ата минута от Сърджан Баляк. За гостите пълни 90 минути игра бившият защитник на "Литекс" (Ловеч) Джемал Берберович. "Дуисбург" откри резултата в 54-ата минута чрез Бруно Соареш, който се разписа след подаване на Юрген Гайсула. Мартин Шефлер възстанови равенството в 83-ата минута.