Анри вкара хеттрик във вратата на "Монреал" и има пет гола в последните си два мача

Най-добрият голмайстор в историята на френския национален отбор Тиери Анри продължава да демонстрира отличните си реализаторски умения дори на 34-годишна възраст.

Бившата звезда на "Арсенал" и "Барселона" вкара първия си хеттрик като футболист на "Ню Йорк Ред булс" в американската "Мейджър лийг сокър" (МЛС). Анри се превърна в главно действащо лице при победата с 5:2 над "Монреал импакт".

Двубоят от четвъртия кръг на редовния сезон в МЛС започна с попадение за канадския отбор в 19-ата минута, но Анри вкара изравнителен гол девет по-късно след изстрел с глава. "Монреал" отново поведе в 38-ата минута, а в последните секунди на първата част Купър вкара от дузпа за 2:2.

През второто полувреме Анри се развихри и вкара още два гола. Много качествено беше второ му попадение в 56-ата минута. Той овладя топката на границата на наказателното поле, завъртя се и с удар в близкия ъгъл направи 3:2.

Мехди Бауши вкара четвърти гол за "Ню Йорк" в 72-ата минута, а в добавеното време Анри оформи своя хеттрик, след като беше най-съобразителен при отбита топка от вратаря на "Монреал".

С тази победа "Ню Йорк" излезе на второ място в източната конференция с шест точки. Лидер е "Спортинг" (Канзас сити) с четири победи от четири мача. В западната конференция водят три отбора с по 9 точки, като "Реал" (Солт Лейк) е с най-добра голова разлика.

Тиери Анри показва, че престоят под наем в "Арсенал" в началото на годината му се е отразил изключително ползотворно. Френският нападател вече има пет гола в последните два мача и оглавява голмайсторската листа.

Освен това той има и три асистенции, като по този показател е на второ място в МЛС. Анри вече има 22 гола в 45 мача за "Ню Йорк Ред булс". Французинът стана първият футболист на нюйоркчани с хеттрик от пет години и половина насам. Последно това направи Амадо Гевара на 14 октомври 2006 г.