"Лудогорец" победи "Левски" в мач с три червени картона в края

"Лудогорец" си върна второто място във временното класиране

© Георги Кожухаров

Лудогорец" победи "Левски" с 1:0 като гост и нанесе заслужена трета поредна загуба на сините в изпълнен с нерви мач.

Дербито от 22-ия кръг на А група завърши с три червени картона в последните пет минути, като два от тях бяха за футболисти на домакините – Орлин Старокин и Христо Йовов.

От състава на тима от Разград беше изгонен вратарят Урош Голубович, а заради извършените три смени неговия пост в продължението зае Станислав Генчев. Голът за успеха на гостите беше дело на Иван Стоянов в 37-ата минута.

Безидейната игра и логичната загуба оставиха "Левски" на пето място и цели 9 точки от лидера ЦСКА, докато "Лудогорец" си върна втората позиция с пасив от 6 точки зад червените.

Домакините трудно създаваха своите атаки, но в 20-ата минута Йовов беше близо до откриване на резултата. Тогава той беше изведен сам срещу вратаря на "Лудогорец" и си поведе твърде дълго топката, което позволи на Урош Голубович да предотврати опасността.

Гостите изчакваха своя момент и той настъпи в 37-ата минута. Мирослав Иванов хитро изведе Иван Стоянов зад защитата на сините и той с елегантен удар преодоля вратаря на сините Пламен Илиев.

До края на полувремето столичани можеха да изравнят чрез Тони Калво и Орлин Старокин, но направиха пропуски, а от другата страна на терена Илиев защити вратата си след ново излизане на Мишо Александров срещу него. Минута по-късно Стоянов можеше да отбележи втори гол при идентична ситуация, но стреля в аут.

През втората част играта беше равностойна и се водеше основно в средата на терена, а интересните положения липсваха. Едва в последните десет минути "Левски" оказа по-сериозен натиск над гостите и принуди Голубович да направи няколко решителни намеси.

Първият пропуск беше дело на Жуниньо, който минути по-рано се размина само с жълт картон за грубо нарушение срещу играч на "Лудогорец". След това ударите на Сержиньо Грийн и Даниел Младенов с глава останаха на сантиметри от целта.

При една от контрите на тима от Разград Старокин извърши нарушение срещу Стоянов точно пред наказателното поле и беше изгонен. При връщането на топката пред вратата на "Лудогорец" започна масова разправа между футболистите на двата отбора, която завърши в продължението с червени картони за Голубович и Йовов.

Старши треньорът на гостите Ивайло Петев вече беше извършил и трите си смени, което наложи до края на мача на вратата да застане бившият защитник на "Левски" Станислав Генчев. В малкото оставащо време обаче той дори не беше затруднен от сините и "Лудогорец" се поздрави с победата след серия от три поредни поражения.

Тимът от Разград беше изпратен с аплодисменти от публиката на столичани, която изпрати своите любимци с освирквания. Малко преди края на мача част от феновете на "Левски" скандираха "Оставка" и името на бившия треньор на отбора Станимир Стоилов.

Сините вече отпаднаха от турнира за Купата на България, а петото място и деветте точки разлика с лидера ЦСКА заплашват клуба да остане без трофей за трети пореден сезон.