"Барселона" отстрани "Милан" след победа с 3:1 с две дузпи

Меси вкара дво гола от дузпи и вече има 14 гола в Шампионската лига този сезон

Европейският клубен шампион "Барселона" продължи похода си към историческа защита на своята титла в Шампионската лига, след като отстрани седемкратния победител в турнира "Милан" и се класира за полуфиналите.

Каталунците победиха в реванша на "Камп ноу" с 3:1, след като двубоят в Милано завърши при нулево равенство. Лионел Меси продължи да чупи рекорди в турнира. Той вкара два гола от дузпи, втората от които изключително спорна и вече има 14 гола през този сезон.

"Барселона" беше по-класният отбор и заслужено продължи, като можеше да спечели и по-убедителен успех. "Милан" разчиташе на стабилна игра в защита и бързи контраатаки, но футболистите в нападение се представиха доста слабо.

Каталунците станаха първия отбор от създаването на турнира през 1992 г., който достига за пети пореден път до полуфиналите. "Милан" от своя страна не успява да се класира сред четирите най-добри в Шампионската лига в пети пореден сезон.

"Барселона" наложи натиск в началните минути и Меси получи перфектна възможност да открие. Той беше изведен сам срещу Абиати с технично подаване на Фабрегас, но прати топката покрай вратата с десния крак.

В 11-ата минута Меси проби отляво и върна за Шави към точката за изпълнение на дузпа, но пасът му не беше точен. Въпреки това топката се върна към аржентинеца, който беше фаулиран от Антонини. Голмайсторът на Шампионската лига изпълни отсъдената дузпа и вкара за 1:0.

Последваха удари на Алвеш и Шави, като при втория Абиати се намеи отлично и изби в ъглов удар. В 33-ата минута "Милан" успя да израшни след отлична атака, при която Ибрахимович проби отбраната на каталунците, за да изведе Ночерино сам срещу Валдес.

Иниеста реши мача с трети гол в 54-ата минута

Полузащитникът на "росонерите" напредна и с диагонален изстрел прати топката в мрежата. Равенството обаче се задържа едва девет минути, след като главният съдия отсъди изключително спорна дузпа.

При центриране от ъглов удар Неста задържа Пуйол за фланелката и го събори на земята. Освен че беше типична ситуация при подобно статично положения и централният защитник на "Барселона" нямаше шанс да играе с топката, беше отсъдена втора дузпа.

Дърпането между Неста и Пуйол пък започна още преди изпълнението на ъглович удар. В крайна сметка Меси застана отново зад топката и без проблем вкара втория си гол в мача. Аржентинецът можеше да вкара хеттрик до почивката, но Абиати спаси удара му.

Втората част започна перфектно за "Барселона" и в 53-ата минута Иниеста вкара трети гол, който почти реши изхода на мача. Меси направи един от типичните си проиви и стреля. Ударът му беше блокиран от Мексес, но щастливо попадна в Иниеста, който преодоля Абиати за 3:1.

Ситуацията за "Милан" стана прекалено сложна, а Ибрахимович и Робиньо се представиха много слабо в нападение. Алегри пусна невъзстановения Пато в търсене на попадение и рискът се оказа неоправдан. Бразилецът почувства болки минути по-късно и беше заменен от Макси.

До края на мача "Барселона" можеше да вкара още няколко попадения, но не бяха концентрирани и пропуснаха 4-5 чисти положения. "Милан" така и не успя да затрудни Виктор Валдес, за да направи интересни последните минути.

В другия четвърфинал, игран тази вечер, "Байерн" не срещна трудности в реванша срещу "Марсилия" и постигна втора победа с резултат 2:0. И двете попадения за баварците вкара Ивица Олич през първото полувреме - в 13-ата и 37-ата минута.

Ивица Олич вкара двата гола за победата на "Байерн"