"Ювентус" си върна първото място в Италия

Фабио Куалиарела се радва на гола на успокоението за "Ювентус"

Ювентус" напълно се възползва от грешката на "Милан" днес и си върна първото място в Серия А след победа с 2:0 над "Палермо" на стадион "Ренцо Барбера".

Шокиращото поражение на шампиона от "Фиорентина" с 1:2 по-рано днес даде шанс на "Старата госпожа" да излезе начело в класирането и хората на Антонио Конте го грабнаха.

Те доминираха от самото начало и пропуснаха няколко шанса през първото полувреме, но все пак направиха пробив след гол с глава на Леонардо Бонучи. Фабио Куалиарела добави второ попадение, за да изведе "Ювентус" на точка пред "Милан" в опит за спечелване на първа титла от 2003 г.

В началото на мача Куалиарела веднъж стреля край вратата, а след това Мирко Вучинич не успя от малък ъгъл да преодолее вратаря Емилиано Вивиано. "Палермо" беше изправен до стената в по-голямата част от полувремето, а Вучинич, Мартин Касерес и Андреа Пирло отново не успяха да вкарат.

Домакините се опитаха да се измъкнат от половината си в началото на второто полувреме, но само 10 минути след почивката "Ювентус" взе заслуженото. Бонучи се извиси след изпълнение на корнер от Алесандро дел Пиеро.

Едва тогава "Палермо" създаде най-добрите си възможности, но пасът на Фабрицио Миколи не стигна до Йосип Иличич, който се опита да стигне с плъзгане на задната греда.

Този пропуск струваше скъпо, защото гостите от Торино увеличиха преднината си с попадението на Куалиарела в 69-ата минута след подаване на Алесандро Матри.

Palermo 0 - 1 Juventus by Anatolly7