"Барселона" се доближи само на точка зад "Реал" (Мадрид)

"Барселона" победи с 4:0 "Хетафе"

Шампионът "Барселона" се доближи само на точка зад лидера в Ла Лига "Реал" (Мадрид), след като записа лесен домакински успех с 4:0 над "Хетафе". С тази победа каталунците събраха 78 точки, като мадридчани имат мач по-малко, който е в сряда срещу "Атлетико" (Мадрид).

Хосеп Гуардиола заложи на изключително атакуващ състав за домакинството на "Хетафе". По двете крила започнаха Исаак Куенка и Педро Родригес, в центъра на нападението беше Алексис Санчес, а зад него Лионел Меси.

В полузащитата действаха Шави, Андрес Иниеста и Серхио Бускет, а тройката в отбрана беше Хавиер Масчерано, Карлес Пуйол и Адриано Корея. "Барселона" наложи сериозен натиск още след първия съдийски сигнал и попаденията не закъсняха.

След две добри намеси на вратаря на "Хетафе" Мигел Анхел Моя в началото каталунците откриха резултата в 13-ата минута. Меси свали с гърди към Санчес, чилиецът си откри позиция на границата на наказателното поле и с хубав фалцов удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

Добрите намеси на Моя и неточността в изстрелите на играчите на "Барселона" запазиха резултата до 44-ата минута. Тогава Меси направи двойно подаване с Иниеста и след като получи топката, отправи мощен удар за 2:0.

Останалите две попадения паднаха в рамките на две минути през второто полувреме. В 73-ата минута Санчес реализира десето си попадение в Ла Лига. Чилиецът се разписа с глава след центриране на Куенка.

Две минути по-късно Педро оформи крайния резултат. Крилото на "Барселона" също се разписа с глава, след като насочи топката в мрежата, въпреки че беше с гръб към вратата.