УЕФА глоби с 30 000 евро "Манчестър сити" за минута закъснение

Играчите на &quot;Сити&quot; забавиха началото на второто полувреме с минута, което струва на клуба 30 000 евро<br />

Играчите на "Сити" забавиха началото на второто полувреме с минута, което струва на клуба 30 000 евро

УЕФА наложи глоба от 30 000 евро на "Манчестър сити" заради едноминутно закъснение на неговите футболисти при излизането им на терена за началото на второто полувреме срещу "Спортинг" (Лисабон).

"Гражданите" загубиха въпросното гостуване в първата осминафинална среща от Лига Европа с 0:1 и въпреки невероятния си домакински обрат от 0:2 до 3:2, напуснаха турнира.

Небесносините имат три дни, за да обжалват санкцията. Според медиите в Англия клубът е недоволен от глобата, най-вече защото е по-голяма от наложената на "Порто" за расистки обиди от португалските привърженици към Марио Балотели.

"Драконите" бяха наказани с 21 000 евро заради маймунските звуци от трибуните на "Щадио до Драгао", насочени срещу италианеца и останалите тъмнокожи играчи на "Сити". След мача на 16 февруари тимът от Манчестър подаде официално оплакване до УЕФА, а минималната глоба на португалците беше доста критикувана от медиите на Острова.

За сравнение седмица по-късно мениджърът на "Арсенал" Арсен Венгер беше наказан с 45 000 евро и три мача извън резервната скамейка на тима за "непристойно поведение" спрямо главния съдия на домакинската среща с "Арсенал" от Шампионската лига.