"Лос Анджелис лейкърс" се класира за плейофите за седма поредна година

Отличното представяне на Анрю Байнъм през сезона продължи с 30 точки срещу "Денвър"

В четвъртия пореден мач без голямата си звезда и реализатор номер 1 в НБА през сезона Кобе Брайънт, който има възпалено сухожилие на пищяла на левия крак, "Лос Анджелис анджелис" постигна трета поредна победа.

"Езерняците" се наложиха трудно над "Денвър нъгетс" със 103:97 и по този начин се класираха за плейофите в Западната конференция. Играчите на Майк Браун записаха 38-и успех от 60 мача и шест кръга преди края на сезона оглавяват Тихоокеанската дивизия.

"Лейкърс" трябваше да се справя и без самия Браун. Малко преди началото на двубоя той напусна зала "Стейпълс сентър" заради спешен случай в семейството. В негово отсъствие асистентът му Джон Кюстър водеше тима.

"Майк е изградил една система. Система, която той знае, че ще бъде изпълненa със или без него в залата. Той има екип, който вярва във всичко, което той прави. Сега, в негово отсъствие, ние добавихме един пети асистент - Кобе", заяви Кюстър.

"Езерняците" сами си направиха труден мача в края, след като още от самото начало поеха инициативата и държаха контрола върху играта. Във втората част домакините два пъти повеждаха с 15 точки разлика.

В последната четвърт Пау Гасол вкара 9:25 минути преди последната сирена, за да даде аванс на своя отбор от 12 точки. "Денвър" обаче отговори със серия от 15:4 и 3:36 минути преди края стопи изоставането си само на една точка - 90:91.

В този момент отлично се прояви резервата Мат Барнс, който вкара шест поредни точки. В същото време играчите на "Денвър" пропуснаха шест поредни стрелби. Четири успешни наказателни изстрела на Рамон Сешънс и кош на Андрю Байнъм след асистенция на Барнс задържаха разликата от шест точки.

Байнъм изигра поредния си голям мач през сезона. След като изригна с 30 борби за победата над "Сан Антонио" с 98:84, срещу "Денвър" той се отличи с 30 точки (11 от 19 в стрелбата от игра), осем борби, три чадъра и три асистенции.

Мат Барнс влезе от пейката, за да направи най-силния си мач през сезона. Той завърши с "дабъл-дабъл" и върховите за кампанията 24 точки и 10 борби. На обичайното си добро ниво се представи и Пау Гасол.

Въпреки че направи шест грешки, испанският национал също се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби, като към тях добави пет асистенции и три чадъра. Рамон Сешънс направи шест печеливши подавания, а Мета Уърлд Пийс вкара 14 точки.

За "Денвър" трима от четиримата топ реализатори в мача не бяха в стартовата петица - Андре Милър (20 точки), Ал Харингтън (18) и Джавал Макгий (14), като освен това Милър беше лидер по асистенции (6), а Макгий номер 1 по борби (10).

От титулярите на ниво беше единствено Арън Афлало с 50% успеваемост в стрелбата и 18 точки. Старши треньорът на "Денвър" Джордж Карл остана доволен от своя отбор, за разлика от победата над "Минесота" със 113:107 в миналия мач, която той описа като "най-разочароващата победа през сезона".

"Колкото бях разочарован след двубоя с "Минесота", толкова съм горд с начина, по който играха момчетата ми тази вечер", заяви след мача Карл. Неговият отбор остава на осма позиция на запад с 32 победи, но деветият "Финикс" и десетият "Юта" имат по 31 победи.

"Лос Анджелис лейкърс" се класира за плейофите за седма поредна година и за 17-и път в последните 18 години. В цялата си история "езерняците" са пропускали елиминациите едва пет пъти и само веднъж това се е случвало в два последователни сезона.