Димитър Рангелов се разписа при загуба на "Енерги"

Рангелов вкара красиво попадение от пряк свободен удар

Нападателят на "Енерги" (Котбус) Димитър Рангелов се разписа при загубата на своя тим с 1:3 от "Падерборн" в мач от 31-ия кръг на Втора Бундеслига.

Българският национал оформи крайния резултат в 72-ата минута. Той се разписа с перфектно изпълнение от пряк свободен удар, след като домакините вече бяха решили срещата в своя полза.

Рангелов започна двубоя като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Нападателят беше сред най-активните футболисти на "Енерги".

Играчите на "Падерборн" си бяха осигурили комфортен аванс още до почивката. Мехмет Кара откри резултата, а Сьорен Бранди добави още едно попадение. Датчанинът се разписа отново за 3:0 в 54-ата минута.

Поражението остави "Енерги" на 14-о място във временното класиране на Втора Бундеслига с актив от 31 точки. "Падерборн" продължава преследването на промоция в елита, като заема трето място с 58 точки.