Без Кобе Брайънт "Лейкърс" победи за четвърти път шампиона "Далас"

Гардът на "Лейкърс" Рамон Сешънс стреля през защитата на Джейсън Кид

Лос Анджелис лейкърс" записа четвърта поредна победа без звездата си Кобе Брайънт в първенството на НБА, след като се наложи над шампиона "Далас маверикс" със 112:108 след продължение.

Това беше четвърта победа за "езерняците" срещу шампионите през сезона, с което се утвърдиха на трето място в Западната конференция преди плейофите. В момента "Далас" е шести и двата тима може да се окажат един срещу друг в първия кръг на елиминациите.

Треньорът на домакините Майк Браун се върна на пейката, след като пропусна предишния мач по лични причини. Той за пети мач не можеше да използва Брайънт, който изрази надежда да се върне в игра преди началото на плейофите.

Центърът Андрю Байнъм завърши като най-добър реализатор за "езерняците" с 23 точки и 16 борби, а заместникът на Брайънт Рамон Сешънс приключи с 23 точки и пет асистенции.

Пау Гасол изнесе на гърба си продължението. Той вкара две поредни тройки от крилото, с които неутрализира противникови тройки. Първата от тях беше доста спорна, тъй като може би топката беше докосната от съотборник при влизането в коша. Съдиите обаче я зачетоха.

"Очевидно не е от типа стрелби, които правя често. Но през тази година вкарах повече такива, отколкото в досегашната си кариера. работих върху това и понякога помага", коментира Гасол, който завърши с 20 точки и 10 борби.

Мета Уълрд Пийс вкара решителна стрелба с отскок малко повече от минута преди края на продължението. Ветеранът в "Далас" Джейсън Тери пропусна кош пет секунди преди края след индивидуален пробив и по този начин предреши загубата на своя тим.

"Лейкърс" изоставаше в резултата в последната четвърт, но успя да навакса и да докара нещата до 98:98 след редовното време. Звездата на гостите Дирк Новицки се нагърби с отговорността да спечели мача, тъй като шампионите имаха последна атака. Той пропусна стрелбата, но все пак завърши с 24 точки и 14 борби.

В Ню Йорк "Маями" победи "Никс" с 93:85 и спечели титлата в Югоизточната дивизия. Леброн Джеймс се отличи с 29 точки и 10 борби за победителите, а Дуейн Уейд записа 28 точки и 9 борби.

Кармело Антъни реализира 42 точки за "Ню Йорк", който прекъсна серията си от девет поредни домакински победи.

Лидерът в НБА "Чикаго" победи "Детройт" със 100:94 след продължение, а Дерик Роуз вкара важна тройка в последните секунди на редовното време. Той завърши с 24 точки, а Йоаким Ноа добави 20 точки и 17 борби за 15-ата поредна победа на "биковете" над "Детройт".

"Денвър" победи "Хюстън" със 101:86  като Арън Афлало вкара 20 от своите 22 точки през второто полувреме. Това беше важна победа за "Денвър", който е на седмо място в Западната конференция и се бори за участие в плейофите.