"Левски" и "Черноморец" завършиха 2:2 в мач с красиви голове

Нападателят на "Левски" Христо Йовов прекъсна головата си суша, като отбеляза второто попадение за сините<br />

© Георги Кожухаров

Левски" и "Черноморец" завършиха 2:2 в интересен мач с красиви голове и малко публика на "Георги Аспарухов". Двата състава спечелиха само по точка в борбата си за място в челото и за класиране в евротурнирите.

В очакваната с интерес среща сините опитаха да постигнат първата си победа от пет мача насам. След трите поредни загуби, треньорската смяна и последвалото равенство с "Локомотив" (София) (1:1) "Левски" не успя да намери пътя към успеха.

Вероятно заради съперника, практикуващ хубав и нападателен футбол, съставът на Ясен Петров подобри играта си. Двата отбора направиха хубав мач с бързи атаки.

В първите 20 минути срещата беше сравнително спокойна, но след това дойдоха интересни мигове. "Черноморец" поведе в 21-ата с гол на  Яник Боли. Атиф Шаешу излъга защитник на "Левски" отдясно и центрира точно към Асис, който стреля с глава, но не беше точен. Топката обаче попадна у Боли, който от малък ъгъл преодоля Пламен Илиев.

Седем минути по-късно испанецът Тони Калво отбеляза един от най-красивите голове в първенството. Той комбинира много технично със свой съотборник и със силен удар от около 30 метра прати топката точно в горния десен ъгъл на вратата на Стоян Колев.

"Черноморец" получи подарък от Диамутен малко по-късно. Защитникът на сините не изчисти добре топката и я прати в краката на Цонков. Той стреля, но не беше точен. Христо Йовов имаше възможност от фаул встрани от вратата на гостите, но би над гредата.

Нападателят на "Левски" прекъсна серията си от мачове без гол в 55-ата минута. Тогава завърналия се след възстановяване от контузия португалец Нуно Пинто центрира и Йовов вкара.

Сините запазиха преднината си до 81-ата минута, когато "Черноморец" организира красива атака. Боли и Шаешу направиха много добро двойно подаване, при което вторият овладя топката и с диагонален удар се разписа за 2:2. Три минути след това Дъстли Мюлдер имаше възможност да повтори изпълнението на Калво. Холандецът беше оставен сам на около 25 метра пред вратата на Колев, нагласи си топката и стреля силно, но улучи гредата.

"Черноморец" остава трети, като вече има 51 точки и се доближи на шест от водача ЦСКА. "Левски" е пети с 47. Четвъртият "Литекс" има 48 точки, но е с мач по-малко. Двубоят на шампионите с "Монтана" беше отложен заради наводнен терен.