Мартин Петров поведе "Болтън" към оцеляването във Висшата лига

Петров се разписа от дузпа и даде началото на обрата срещу "Астън вила"

Българският национал Мартин Петров вкара изключително важен гол, а неговият "Болтън" направи решителна крачка към оцеляването във Висшата лига.

"Уондърърс" се наложиха с 2:1 при гостуването на "Астън вила" и събраха 33 точки. Отборът на Оуен Койл заема 18-ото място и все още е в зоната на изпадащите, но вече само на точка от КПР и "Уигън", които са над чертата. Освен това "Болтън" има и мач по-малко.

В същото време тази загуба замеси "Астън Вила" сериозно в борбата за оцеляване. Бирмингамци нямат победа вече седем поредни мача и се намират 15-ото място - само на три от зоната на изпадащите.

Трите попадения в мача паднаха в рамките само на три минути. Първо домакините от Бирмингам излязоха напред в резултата в 61-ата минута. Шарл Н'Зогбиа изведе перфектно Стивън Уорнък, който отблизо преодоля Адам Богдан.

Още в следващата атака Карлос Куеяр фаулира в наказателното поле Марк Дейвис. Мартин Петров застана зад топката и уверено вкара в горния десен ъгъл. Няколко секунди по-късно Давид Н'Гог се възползва от пас на Крис Ийгълс и грешка на домакините, за да направи пълен обрат.

Двубоят ще бъде запомнен и с подкрепата, която публиката оказа на двама футболисти - борещия се с остра левкимия капитан на "Астън Вила" Стилиян Петров и възстановяващия се след внезапно спиране на сърцето полузащитник на "Болтън" Фабрис Муамба.

В 6-ата минута феновете бурно аплодираха Муамба, който носи този номер на гърба си, а в 19-ата станаха на крака, за да подкрепят играещия с номер 19 Стилиян Петров.