Българският защитник Валентин Илиев отбеляза два гола с глава след ъглови удари<br />

© Красимир Юскеселиев

Българският защитник Валентин Илиев отбеляза два гола с глава след ъглови удари

Българският защитник Валентин Илиев се превърна в герой за "Стяуа" в дербито с "Динамо" (Букурещ). Той отбеляза два гола за победата на отбора с 3:2, с която червено-сините запазиха шансове за титлата.

"Динамо" поведе в 21-ата минута с гола на Александру Куртеан. Съотборникът му Мауриус Алексе направи много силен пробив по лявото крило и технично му подаде на добра позиция. Куртеан овладя и с удара си успя да преодолее Киприан Татарушану. В края на полувремето "Стяуа" изравни от дузпа чрез Раул Русеску.

Второто полувреме се оказа полувремето на Илиев. Българският футболист отбеляза два почти еднакви гола с глава след ъглови удари отляво на Кристиян Наумовски в 48-ата и 63-ата минути.

Малко след третия гол Джакариджа Коне стреля силно, но Татарушану успя да отклони леко топката и тя се удари в гредата. "Динамо" намали изоставането си в 86-ата минута, когато Мариус Георге Тукудеар напредна отдясно и се разписа.

"Стяуа" удържа преднината си и взе важни три точки. Отборът на Илиев е трети с 65 точки кръг преди края. Водачът "Клуж" и вторият "Васлуй" имат по 67. "Клуж" обаче е с мач по-малко, като тази вечер гостува на седмия "Университатя", който не може да се класира за евротурнирите. В последния кръг в неделя "Клуж" приема "Стяуа", а "Васлуй" е домакин на "Университатя".