"Маями" победи "Бостън" след продължение и поведе с 2:0 в серията

Раджон Рондо отбеляза 44 точки за "Бостън селтикс", но това се оказа недостатъчно за отбора във втория мач срещу "Маями хийт"<br />

Маями хийт" победи със 115:111 "Бостън селтикс" във втората среща от финала в Източната конференция в НБА. "Горещите" положиха повече усилия, за да стигнат до 2:0 в своя полза, преди мачовете от серията да се преместят в залата на "Селтикс".

"Хийт" изигра много силна трета част и компенсира превъзходството на съперника си в останалите, за да стигне до равенството 99:99 в редовното време. Домакините се справиха с впечатляващия Раджон Рондо, който отбеляза 44 точки, взе осем борби и направи десет асистенции.

Отличното му представяне вдъхнови и останалите в "Бостън". "Селтикс" стигна до преднина от 15 точки още във втората част, преди "горещите" да я намалят до седем на почивката. В третата четвърт домакините направиха обрат и поведоха с шест. "Маями" направи много пропуски в стрелбата в заключителната четвърт и се стигна до продължението.

Леброн Джеймс отбеляза 34 точки, като имаше важна роля и в допълнителните пет минути. В продължението силно се представиха Юдонис Хаслем и Дуейн Уейд, чиито кошове се оказаха решаващи за успеха на "горещите".

Третият мач в серията е в Бостън в събота рано сутринта българско време.

Поставилият рекорд с 20-ата си поредна победа "Сан Антонио спърс" води също с 2:0 срещу "Оклахома сити тъндър" във финала в Западната конференция.