България обърна Франция и записа втори успех в Европейската лига

© Юлия Лазарова

Българският женски национален отбор по волейбол спечели втора победа в своята група B на Европейската лига.

Възпитаничките на старши треньора Марчело Абонданца обърнаха Франция до 3:1 (23:25, 25:20, 25:15, 25:15) във Варна.

Срещата започна равностойно, преди българките да направят три поредни точки и да поведат с 6:3. Волейболистките на гостите стигнаха до изравняване за 9:9 и дори поведоха с 2 точки, като стигнаха до второто техническо прекъсване с точка аванс. Играта продължи да бъде много оспорвана и след шест нови равенства Франция дръпна с 23:21. Независимо от отличната игра на Елица Василева, която реализира 11точки през първата част, гостите спечелиха гейма с 25:23.

Българките започнаха много по-организирано втората част, поведоха още от самото начало и при първото прекъсване водеха с 8:6. Франция изравни, но домакините отново излязоха напред с четири поредни точки и повече не позволиха на своите съпернички да се върнат в гейма. Те поведоха с 18:12, след което затвориха частта с 25:20.

Третият гейм се движеше точка за точка, след което българките заиграха страхотно на блокада и при първото прекъсване водеха с 8:4. Домакините поддържаха аванса си, а при второто прекъсване вече водеха с 16:10. Последваха 5 поредни точки за България и тимът бързо довърши частта при 25:15.

Домакините показаха отлична игра в четвъртия гейм и набързо поведоха с 5:1, последвано от 8:3. при второто техническо прекъсване българките водеха с 16:10, а до края на частта нямаха проблеми и отново я затвориха с 25:15 за крайното 3:1.

Това е втората победа на България след успеха в петък срещу Швейцария с 3:0 и с нея отборът има пълен актив. Франция и Турция имат по победа и загуба, а Швейцария е без спечелен мач.

Последната среща на България от турнира е в неделя от 17.30 часа срещу Турция. В последния си двубой Франция ще играе срещу Швейцария от 15.00 часа.