Българските баскетболистки загубиха с 60:80 от Швеция в европейска квалификация

Българките вече имат две загуби в европейските квалификации<br />

© Дневник

Българките вече имат две загуби в европейските квалификации

Българските баскетболистки загубиха с 60:80 от Швеция в квалификациите за европейското първенство. Съставът, воден от Хосе Мария Бусета, се представи добре през първото полувреме, но след почивката беше надигран от скандинавките.

Това е втората поредна загуба за България в европейските квалификации след тази от Испания в първия кръг. През първото полувреме националките допуснаха изоставане, което успяха да наваксат до 40:41 в края.

След почивката шведките много бързо натрупаха голяма преднина от 13 точки. В четвъртата част разликата достигна цели 22 точки, което предопредели резултата от срещата.

Жаклин Златанова стана най-резултатна с 18 точки за България, а Вера Перостийска добави точки и 13 борби. В състава на Швеция Фрида Елдебринк постигна "дабъл-дабъл" - 19 точки и десет борби. В неделя от 16.00 часа България гостува на Германия в четвъртия кръг в група D на европейските квалификации.

Селекционерът Бусета се изказа критично след поражението. "Не очаквах, но са съжаление се наруши играта ни в защита, което си пролича още през първата четвърт, когато допуснахме да ни вкарат почти 30 точки. В нападение също играта ни не вървеше, като през вторите 20 минути отбелязахме едва 20 точки, което е много, много малко. Силно се надявам с течение на мачовете да подобрим организацията на играта ни и дано в най-скоро време се поздравим с успехи, които очакваме и заслужаваме, тъй като подготовката ни е доста интензивна", каза Бусета.

Златанова заяви, че отборът няма никакви оправдания за слабата игра. "В защита бяхме неузнаваеми. Като цяло може би сме аутсайдер в групата, но в никакъв случай няма да се предадем. Ще продължим да играем, пък каквото стане. Може би ще се наложи да променим цялостната стратегия на играта ни за в бъдеще."

България - Швеция - 60:80 (24:29, 16:12, 9:21, 11:18)