Ивайло Петев: Горд съм от представянето на "Лудогорец"

Ивайло Петев заяви, че е доволен от представянето на играчите си

© Архив

Старши треньорът на "Лудогорец" Ивайло Петев остана доволен от представянето на своите футболисти въпреки разочарованието от равенството 1:1 срещу хърватския шампион "Динамо" (Загреб).

Разградчани доминираха в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига, но изпуснаха победата след получен гол в продължението.

"През първото полувреме отборът на "Динамо" не мина центъра. Смятам, че доминирахме през по-голямата част от двубоя, и съжаляваме, че не спечелихме. Като цяло съм доволен от старанието и играта. През първата част тотално надиграхме отбора на "Динамо". Горд съм от представянето на играчите, които показаха завидно самочувствие", заяви Петев.

"За съжаление не съумяхме да вкараме повече от един гол. Още по-жалко е, че в 92-ата минута допуснахме гол след груба грешка в центъра на терена. Така или иначе грешките са част от футбола и аз не мога да виня никого от моите играчи. Нормално е момчетата да са разочаровани, но има и втори мач", допълни той.

Наставникът смята, че шансовете на "Лудогорец" да продължи напред в турнира остават реални. "Все още имаме шансове, но ако искаме да се класираме, ще трябва да вкараме един гол повече от противника или да направим най-малко 2:2", каза той.

"Като гледах мачове на "Динамо" (Загреб), си казах, че това е напълно преодолим отбор. Тази вечер създадохме доста добри ситуации, но не успяхме да вкараме. Може би липсваше и шанс. За да продължим напред в турнира, трябва да бъдем по-ефикасни пред гола", уточни младият специалист, който отказа да коментира съдийството.

Срещата реванш между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига е на 25 юли на стадион "Максимир" в Загреб.