"Локомотив" (Пд) завърши 4:4 с "Витес" в Лига Европа

Финалистът за Купата на България "Локомотив" (Пловдив) завърши 4:4 с холандския "Витес" в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

"Железничарите", водени от Здравко Лазаров и Йордан Тодоров, се представиха силно в атака, но изключително слабата игра в защита лиши тима от победата в този двубой.

Гостите повеждаха в резултата четири пъти, но с две попадения на Лазаров и по едно на Тодоров и Тасио пловдивчани достигнаха до равенството. В 93-ата минута дясното крило можеше да направи пълен обрат, но пропусна, излязъл сам срещу вратаря на "Витес".

Мачът започна в сравнително бавно темпо с по-добра игра на "Локомотив". Първата реална възможност за гол се откри пред вратата на "Витес", когато централният защитник на пловдивчани Йоргос Саламатракис нацели горната греда.

До средата на полувремето имаше една опасна ситуация след удар на Йордан Тодоров, но вратарят на гостите спаси. В 22-ата минута "Витес" откри резултата след колективна грешка в пловдивската защита. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Джонатан Рейс, който вкара отблизо.

"Локомотив" реагира мигновено и само минута по-късно Йордан Тодоров изравни резултата с много красив гол. Крилото на пловдивчани засече топката със задна ножица, след като отбраната на гостите не рагира добре при изпълнение на тъч от Михаил Венков.

Изравнителнителният гол внесе импулс в играта на домакините, но противно на логиката "Витес" вкара второ попадение. При центриране във вратарското поле Йордан Господинов се размина с топката, което позволи на Марко ван Гинкел да отбележи с глава в 30-ата минута.

До края на първата част "Локомотив" наложи натиск и Здравко Лазаров имаше две добри възможности да отбележи гол. В 43-ата минута "Витес" стигна до ново попадение, което беше отменено заради засада.

Второто полувреме започна отлично за домакините В 49-ата минута те за втори път изравниха резултата след красив гол с глава на капитана Здравко Лазаров.

Радостта на пловдивчани обаче не продължи дълго. Гостите отново поведоха в резултата чрез Вилфред Бони в 53-ата минута. Драмата в Ловеч беше пълна десет минути по-късно, когато Лазаров отбеляза втория си гол в мача след техничен удар от границата на наказателното поле.

В ответната атака холандският тим имаше възможност да отбележи четвърти гол, но ударът на Рейс се отби в горната греда. "Витес" все пак стигна до попадение в 77-ата минута, когато Ван Гинкел се възползва от поредното неразбирателство в българската защита и отново изведе гостите напред.

Крайното 4:4 оформи влезлият като резерва бразилски нападател Тасио. Той успя да се пребори с холандски защитник и да засече центриране на Здравко Лазаров в 92-ата минута.

"Локомотив" имаше възможност да спечели срещата минута по-късно, но Тодоров не успя да отбележи. Бившият играч на ЦСКА остана очи в очи с вратаря на "Витес", но стреля право в него и пропусна отличен шанс.