"Манчестър сити" победи "Челси" с 3:2 и спечели "Къмюнити шийлд"

Шампионът "Манчестър сити" победи носителя на "ФА къп" "Челси" с 3:2 и спечели "Къмюнити шийлд"

Шампионът "Манчестър сити" победи носителя на "ФА къп" "Челси" с 3:2 и спечели за четвърти път в своята история трофея "Къмюнити шийлд", който дава началото на новия сезон в английския футбол.

Лондончани започнаха добре мача и поведоха с 1:0 с попадение на голмайстора на Евро 2012 Фернандо Торес в 40-ата минута. Победителят в Шампионската лига обаче остана с човек по-малко само две минути по-късно.

Бранислав Иванович влезе изключително опасно в краката на Александър Коларов и получи директен червен картон. Това на практика предреши мача, тъй като през втората част "Челси" нямаше сили да се противопостави с човек по-малко на шампионите.

"Гражданите" обърнаха резултата в рамките само на шест минути. В 53-ата минута отбраната на сините изчисти лошо топката, тя попадна в Яя Туре и котдивоарецът с мощен удар от около 20 метра намери долния десен ъгъл на Чех.

В 59-ата пък Тевес проби отдясно успоредно на границата на наказателното поле и със страхотен удар в далечния ъгъл изведе шампионите напред в резултата. Шест минути по-късно Коларов проби отляво и центрира, а Сами Насри с удар от въздуха реши мача с трети гол.

Десет минути преди края вратарят на "гражданите" в този мач Пантилимон се намеси лошо след слаб далечен удар на Даниел Стъридж и резервата Райън Бертранд намали резултата.

До края на мача "Челси" не стигна до положение за изравнителен гол, а "Сити" пропусна да вкара четвърто попадение чрез Давид Силва и Серхио Агуеро.