"Челси" победи новака "Рединг" с 4:2 със съдийска помощ

Торес вкарва за 3:2 в 82-ата минута. Той беше в положение на засада, но голът беше зачетен

Победителят в Шампионската лига "Челси" записа много трудна победа с 4:2 срещу новака "Рединг" в изтеглен мач от третия кръг на Висшата лига заради участието на лондончани в двубоя за Суперкупата на Европа на 31 август срещу "Атлетико" (Мадрид).

Воденият от Роберто ди Матео отбор губеше с 1:2 след първото полувреме, но през втората част направи пълен обрат, който дойде след много груба съдийска грешка. Осем минути преди края на редовното време Фернандо Торес вкара за 3:2.

Голмайсторът на Евро 2012 се разписа отблизо след подаване на Ашли Коул отляво. Испанският нападател се намираше в положение на засада, но страничният рефер не маркира такава и лондончани записаха втора победа във втория си мач за сезона.

Двубоят на "Стамфорд бридж" започна отлично за сините, които можеха да водят най-малко с един гол след първите 15 минути. Новото попълнение Еден Азар отново беше над всички, като през целия двубой беше най-голямата опасност за съперника.

Още във втората минута той можеше да открие резултата, но стреля неточно. Пет по-късно завърналият се в игра Рамиреш направи отличен пробив, но, вместо да подаде на непокрития Торес, реши да стреля към вратата и Адам Федеричи спаси.

В 12-ата минута Торес напомни за себе си, след като успя да се справи с двама бранители, но в типичния си стил реши да се надиграва с трети защитник и загуби топката, вместо да комбинира с Франк Лампард.

Все пак четири минути по-късно Азар проби отляво и финтира Крис Гънтър, който фаулира белгиеца. Това е втора дузпа във втори пореден мач, която бившият полузащитник на "Лил" успява да изработи за своя отбор. Лампард отново нямаше проблеми да отбележи, както стана и срещу "Уигън".

Изненадващо обаче "Рединг" успя да се върне в мача в 25-ата минута. Гарет Маклиъри центрира отляво и Павел Погребняк с глава не остави шансове на Петър Чех. Това определено спря първоначалния устрем на "Челси".

Изненадващо "Рединг" успя да поведе с 2:1 в 29-ата минута след груба грешка на Петър Чех

Само четири минути по-късно гостите успяха да стигнат до втори гол. Дани Гътри изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му попадна право в центъра на вратата по земя, но Чех направи много груба грешка и позволи топката да влезе във вратата.

След това попадение "Рединг" се затвори много добре и почти не оставяше празни пространства пред играчите в синьо. Все пак след перфектно центриране на Азар в 45-ата минута Торес можеше да изравни, но от много добра позиция стреля неточно с глава.

През втората част "Челси" продължи да владее топката продължително пред наказателното поле на гостите, но не създаваше никакви трудности пред Федеричи. Лондончани отправиха много удари към вратата на съперника, но те бяха изключително неточни.

Влизането в игра на Даниел Стъридж раздвижи доста играта на сините, но въпреки това трудно се виждаше как ще стигнат до гол, още повече че Торес не се движеше много в наказателното поле и по-често се криеше зад защитниците.

В крайна сметка централният бранител Гари Кейхил намери правилното решение в 69-ата минута. Той стреля от над 30 метра, с което изненада Федеричи, който закъсня с реакцията си и не успя да се намеси добре - 2:2.

В 82-ата минута "Челси" организира много хубава атака. Мата направи двойно с Торес, след което пусна към Ашли Коул на левия фланг. Английският национал центрира много добре във вратарското поле и на метър пред голлинията Торес вкара за 3:2. Испанецът беше в очевидна засада, но такава не беше маркирана.

В последните минути "Рединг" тръгна да търси изравнителен гол. В петата минута на добавеното време вратарят Федеричи също се включи в предни позиции за изпълнението на ъглов удар. "Челси" се възползва от това.

Торес се пребори за топката пред наказателното поле и подаде към Азар, който пробяга половин терен, но, въпреки че имаше само един защитник пред него и спокойно можеше да вкара дебютния си гол за сините, белгиецът поднесе топката Иванович, който оформи крайния резултат.