"Милан" започна новия сезон с домакинска загуба

"Милан" изигра един от най-слабите си мачове в последните години

Вицешампионът "Милан" започна новия сезон в Серия А по възможно най-лошия начин. "Росонерите" допуснаха домакинско поражение с 0:1 от новака Сампдория. С играта си воденият от Масимилиано Алегри отбор показа, че много трудно ще успее да се включи в битката за титлата.

Големият брой продадени, напуснали и контузени играчи остави много ограничен избор пред старши треньора на "Милан". Почти през целия двубой домакините играха изключително слабо, като едва в последните минути натиснаха сериозно. Два пъти и гредите спасиха гостите.

"Росонерите" владееха продължително топката, но "Сампдория" се защитаваше много добре. Гостите рядко поглеждаха към вратата на съперника, но пък показаха се възползваха от едно статично положения и спечелиха мача.

Това се случи в 59-ата минута, когато левият краен бранител Андреа Коста се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

Само пет минути по-късно Марио Йепес беше близо до изравнителен гол. Той стреля с глава, след намесата на вратаря Серхио Ромеро топката срещна гредата и тупна на голлинията, след което аржентинеският страж улови.

В последните минути на мача "росонерите" имаха няколко добри възможности за изравнителен гол. Най-близо до попадение беше Кевин-Принс Боатенг, но ударът му срещна гредата.

В крайна сметка "росонерите" показаха, че политиката на ръководството неминуемо ще окаже влияние. Големите звезди Тиаго Силва и Златан Ибрахимович бяха продадени на ПСЖ за 65 милиона евро, Антонио Касано пожела да напусне в посока "Интер", а от отбора си тръгнаха и легендите Дженаро Гатузо, Алесандро Неста, Филипо Индзаги и Кларънс Зеедорф.

Освен това Алешандре Пато, Съли Мунтари, Филип Мексес, Масимо Амброзини и Иняцио Абате са извън игра заради контузии. През второто полувреме Робиньо също получи травма и беше заменен от Урби Емануелсон.