Радослав Златанов стана шести в бягането на 100 м от параолимпиадата

Ирландецът Джейсън Смит триумфира в дисциплината с нов световен рекорд

Българинът Радослав Златанов завърши на шесто място във финала на 100 метра бягане (Т13) на параолимпийските игри в Лондон.

В старта в събота вечер 24-годишният състезател финишира с време 11.25 секунди. По-рано през деня Златанов спечели бронзов медал в сектора за скок на дължина (F13).

Шампион в бягането на 100 метра стана ирландецът Джейсън Смит, който постави нов световен рекорд в дисциплината с време 10.46 сек. До него на подиума се наредиха кубинецът Луис Гутиерес и Джонатан Нтуту от Южна Африка.

Даниела Тодорова завърши на 13-о място във финала в тласкането на гюле (F54/55/56). Българката записа 719 точки след най-добър опит от 6.83 метра.

Китайката Ливан Ян спечели титлата в дисциплината с резултат 1057 точки (7.50 м) и регистрира поредния световен рекорд на параолимпийските игри в Лондон. Германката Мариане Бюгенхаген трябваше да се задоволи със сребърния медал, а бронзовото отличие остана за Анджела Медсън от САЩ.