Даниела Тодорова стана шеста в хвърлянето на копие в Лондон

Австралийката Брайди Мур прави своя опит в хвърлянето на копие<br />

Австралийката Брайди Мур прави своя опит в хвърлянето на копие

Българската състезателка Даниела Тодорова завърши на шестото място в хвърлянето на копие в категория F54/55/56 от лекоатлетическия турнир от параолимпийските игри в Лондон. Тя постигна най-доброто постижение в кариерата си в категория F55, като прати уреда на 19.25 метра.

Върховият резултат 31-годишната Тодорова направи в последния си шести опит. "Трябваше да хвърлям първа в списъка. Махнаха ми пръта, без който не мога да постигна толкова добър резултат. Въпреки това го направих. просто не знам как се събрах", каза развълнуваната българка пред БНТ.

Тодорова стана 13-а във финала в тласкането на гюле (F54/55/56) преди четири дни. Тогава тя записа 719 точки след най-добър опит от 6.83 метра.

Златния медал в хвърлянето на копие взе китайката Ливан Ян със 17.89 метра, което е нов световен рекорд в категория F54. Тунизийката Аня Еди заслужи среброто с рекорд на Африка от 17.40 метра. Европейската рекордьорка в категория 56 Мартина Вилинг от Германия спечели бронзовото отличие с 23.12 метра.