"Байерн" записа трета поредна победа в Бундеслигата

Бастиан Швайнщайгер се радва, след като е вкарал втория гол за "Байерн"

Лидерът и основен кандидат за титлата в Германия "Байерн" записа третата си, но и най-трудна победа от началото на сезона - 3:1 срещу традиционно неудобния "Майнц".

Баварците много бързо се опитаха да сложат край на интригата в мача, като вкараха два гола до 13-ата минута. Новото попълнение Марио Манджукич откри във втората минута благодарение на асистенцията на Томас Мюлер отдясно, а в 13-ата Бастиан Швайнщайгер увеличи аванса след попадение с глава.

Гостите от "Майнц", които в последните години имат само две загуби от "Байерн", се върнаха в резултата след почивката. Унгарският нападател Адам Салай реализира едно попадение в 59-ата минута от дузпа с надеждата за измъкване на точка.

В лудите последни минути Тони Кроос вкара гола на успокоението за тима на треньора Юп Хайнкес в 90-ата минута, с което тимът се утвърди на първо място с 9 точки. Единствен "Айнтрахт" може да събере пълен актив от точки, ако спечели в неделя срещу "Хамбургер".

Шампионът "Борусия" (Дортмунд) се върна към успехите с убедителна победа с 3:0 в дербито срещу "Байер" (Леверкузен).

Жълто-черните заиграха много силно от първата минута, но реализираха половин час след началото. Защитникът Матс Хумелс вкара с глава след центриране от корнер. Десет минути по-късно Якуб Блашчиковски удвои аванса.

Играчите на Юрген Клоп си гарантираха трите домакински точки с попадението на Роберт Левандовски с глава след центриране от фаул в 78-ата минута.

Изненадваща домакинска загуба с 2:3 от "Нюрнберг" допусна сензацията от миналата година "Борусия" (Мьонхенгладбах). Играчите на Люсиен Фавр се оказаха догонващи в резултата след само 17 минути, когато Тим Клозе откри резултата. Само осем минути по-късно Тими Симонс удвои аванса на гостите.

Новият нападател на "Гладбах" Луук де Йонг намали резултата преди почивката, а другият нов играч Гранит Джака дори изравни в 53-ата минута. Хироши Киотаке обаче измъкна трите точки за "Нюрнберг".