"Манчестър юнайтед" оцеля срещу "Галатасарай" в Шампионската лига

Майкъл Карик вкара победния гол за "Юнайтед"

"Манчестър юнайтед" постигна победа с 1:0 над "Галатасарай" в първия си мач от Шампионската лига, но зрителите на "Олд Трафорд" можеха и да си тръгнат разочаровани от стадиона.

Англичаните записаха пестелив успех, след като гостите три пъти удариха рамката на вратата зад Давид де Хеа.

"Червените дяволи" имаха известно предимство в срещата с ранния гол на Майкъл Карик. Той вкара единственото и победно попадение още в 7-ата минута. Луиш Нани изведе своя съотборник срещу вратаря на турците Фернандо Муслера, който го фаулира, но макар и паднал на земята полузащитникът довкара топката за 1:0.

В следващата атака "сараите" можеха да изравнят чрез Умут Булут, но ударът му срещна гредата на Давид де Хеа. В 40-ата минута отново рамката на вратата спаси "Юнайтед" при изстрел на Хамит Алтънтоп.

Малко след почивката домакините изпуснаха дузпа, отсъдена за нарушение на Фелипе Мело срещу Рафаел да Силва. Нани се нае с изпълнението, но Муслера отрази изстрела му. Последва поредната силна атака за "Галатасарай" и гредата отново помогна на Де Хеа, този път след удар с глава на Селчук Инан.

До края на мача двата тима си размениха по няколко добри положения, но "Юнайтед" задържа крехкия си аванс и започна с победа тазгодишното си участие в Шампионската лига. В другата среща от група H ЧФР (Клуж) надви като гост "Брага" с 2:0 с голове на Рафаел Бастош в 19-ата и 34-ата минути.

Тони Кроос (в средата) от "Байерн" се разписва срещу Диего Алвеш

В мача между фаворитите в група F миналогодишният финалист "Байерн" (Мюнхен) победи "Валенсия" с 2:1. Баварците имаха пълно предимство през първото полувреме и след редица пропуски стигнаха до гол в 36-ата минута. Негов автор стана Бастиан Швайнщайгер след асистенция на Ариен Робен, а до почивката испанците така и не приближиха вратата на домакините.

Това се промени с началото на втората част, когато вратарят на "Байерн" Мануел Нойер трябваше да се намесва след удар на Тино Коста, както и да пресича остри центрирания в наказателното си поле.

Пробуждането в играта на "Валенсия" не попречи на баварците да стигнат до второ попадение, което падна в 76-ата минута. Тони Кроос се възползва от грешка на Софиан Фегули и без особени проблеми удвои аванса на "Байерн".

Силите на "прилепите" стигнаха само за почетен гол на Нелсон Валдес в продължението, а веднага след него Адил Рами направи дузпа и беше изгонен. Марио Манджукич изпълни, но вратарят Диего Алвеш спаси.

Въпреки победата "Байерн" остава на второ място в групата след първия кръг заради по-убедителната победа на БАТЕ (Борисов) над "Лил". Отборът от Беларус надигра тотално своя съперник като гост с 3:1 и взе първата си победа в турнира.

И трите попадения за гостите паднаха още преди почивката и бяха дело на Александър Володко, Виталий Радионов и Едгар Олехнович. Единственият гол за французите вкара защитникът Орелиен Шеджу.