"Борусия" (Дортмунд) прекъсна серията си от 31 мача без загуба

Треньорът на "Борусия" Юрген Клоп не познаваше вкуса на загубата в Бундеслигата от 18 септември 2011 г.

Шампионът "Борусия" (Дортмунд) прекъсна серията си от 31 поредни мача без поражение в Бундеслигата след драматично 2:3 при гостуването си на "Хамбургер" в шестия кръг на първенството.

Домакините записаха първи успех за сезона след три загуби и се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Двубоят започна отлично за тима на Торстен Финк. Още във втората минута южнокореецът Хън-Мин Сон засече с глава центриране отляво на Рафаел ван дер Ваарт и вкара топката между краката на вратаря Роман Вайденфелер.

Ранното попадение обърка играта на шампионите, които преди почивката рядко застрашаваха вратата на съперника. Още в 25-ата секунда на втората част обаче Иван Перишич получи пас вляво в пеналта от Роберт Левандовски и с удар по диагонала преодоля стража на "Хамбургер" Рене Адлер.

В 55-ата минута домакините отново поведоха. Ван дер Ваарт намери Иво Иличевич вляво в наказателното поле и той прати топката в близкия ъгъл на неубедителния в ситуацията Вайденфелер.

Четири минути по-късно Сон вкара втория си гол в мача с удар от дистанция и увеличи аванса на своя тим до 3:1. Още в следващата атака Перишич намали, след като засече отблизо подаване на Лукаш Пишчек.

До края шампионите натиснаха и опитаха да стигнат поне до точката, но Адлер спаси няколко опасни удара и запази вратата си от нов гол. След загубата "Борусия" остава на четвърто място във временното класиране със 7 точки.

Тони Кроос (отпред) отбеляза първия гол за "Байерн" срещу "Шалке"

В същото време "Байерн" (Мюнхен) се върна на върха в подреждането с пълен актив от 12 точки след успех с 2:0 над "Шалке 04". Това е пета победа за баварците в последните им шест гостувания в Гелзенкирхен.

През първата част двата отбора рядко стигаха до по-интересни положения, като битката се водеше предимно в средата на терена, но след почивката "Байерн" заигра по-активно.

Първо Томас Мюлер стреля с глава на сантиметри край целта след центриране на Холгер Бадщубер отляво в 52-ата минута, а три по-късно баварците поведоха. Тони Кроос получи пас вляво в наказателното поле от Мюлер и с удар по диагонала от 13-14 метра откри резултата.

В 58-ата минута Мюлер направи самостоятелна акция отдясно, преодоля трима защитници на домакините и с удар по тревата в далечния ъгъл преодоля вратаря на "Шалке" Ларс Унерщал за втори път.