Вратар донесе точка на "Тулуза" с красив гол в 95-ата минута (видео)

21-годишният младежки национал на Франция вкара страхотен гол с глава за 2:2 срещу "Рен"

Вратарят Али Ахамада се превърна в герой за своя "Тулуза" при равенството 2:2 с "Рен" в мач от шестия кръг на Лига 1. 21-годишният младежки национал на Франция донесе точката на своя отбор, след като вкара с глава в 95-ата минута на двубоя.

Той се включи в атака за последното действие в мача - центриране от свободен удар на Висам бен Йедер. Топката стигна до Ахамада, който много технично с гръб към вратата успя да преодолее с глава своя колега Беноа Костил.

Преди това "Рен" два пъти повеждаше в резултата. Жонатан Питройпа откри в 10-ата минута, но 14 по-късно Висам бен Йедер изравни. Турският нападател Мевлют Ердинч отново изведе гостите напред в резултата в 65-ата минута, преди да се стигне до драматичния завършек с попадението на Ахамада.

"Рен" се превръща в любим отбор за младия вратар на "Тулуза". На 20 февруари 2011 г. той направи професионалния си дебют именно срещу този тим, след като влезе като резерва на мястото на контузения Марк Видал.

От този мач насам Ахамада е несменяем титуляр. В последните осем мача за сезон 2010/2011 той записа шест "сухи мрежи", а през миналата година "Тулуза" беше отборът с най-добра защита във Франция с едва 34 допуснати гола.

Благодарение на попадението на Ахамада "Тулуза" се изкачи на седмата позиция с девет точки. "Рен" изненадващо продължава да бъде в зоната на изпадащите, като се намира на 18-ото място с четири точки.

Лидер с пет победи от пет мача е "Олимпик" (Марсилия), който тази вечер посреща "Евиан Тонон Гаяр". В дербито на кръга шампионът за 2011 г. "Лил" посреща "Олимпик" (Лион), който заема второ място в класирането с 13 точки.