"Литекс" преодоля с лекота и вкара пет гола на амбицирания "Славия"

Младият отбор на "Литекс" излезе на трето място с 14 точки<br />

© Красимир Юскеселиев

Младият отбор на "Литекс" излезе на трето място с 14 точки

Литекс" победи убедително с 5:0 "Славия" в интересен двубой от седмия кръг в А група. Отборът на Христо Стоичков надигра категорично съперника си, като два гола отбеляза албанецът Армандо Ваюши.

Единственото по-интересно положение през първата част дойде в 20-та минута. Тогава беше изгонен помощник-треньорът на "Литекс" Петко Петков.

Ловчанлии взеха инициативата още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Богомил Дяков спъна в наказателното поле Исмаил Иса и главният съдия Радан Мирянов отсъди дузпа, която националът Георги Миланов вкара. Заради оспорването на съдийското решение треньорът на белите Мартин Кушев беше отстранен. Той трябваше да напусне терена, придружен от полиция.

Между 57-ата и 60-ата минути Ваюши вкара двата си гола. В първия случай албанецът получи топката в наказателното поле и с диагонален удар се разписа за 2:0 в полза на "Литекс". Малко след това оранжевите организираха хубава атака чрез Герасим Заков, Георги Миланов и Ваюши, като последният отбеляза с красив плонж.

Миланов подаде и за гола на Александър Цветков в 78-ата минута. Пет минути преди края на срещата капитанът на "Литекс" Небойша Йеленкович центрира и Исмаил Иса вкара петия гол.

"Литекс" събра 14 точки и излезе на трето място, докато "Славия" остава с 13. Начело е "Лудогорец" с максимума от 21 точки, следван от "Левски" с 19.