Джеко донесе драматична победа на "Манчестър сити", "Юнайтед" би контролирано

Уейн Рууни отбеляза десетата годишнина от дебюта си във Висшата лига с два гола и автогол срещу "Стоук"

Английският футболен шампион "Манчестър сити" беше на път да направи грешка срещу изненадата на сезона "Уест бромич", но благодарение на Един Джеко измъкна драматично трите точки.

"Гражданите" се наложиха с 2:1 като гости с голове в последните десет минути след като играха от 23-ата минута с човек по-малко.

По този начин "Сити" съхрани пасива си от лидера "Челси" само на четири точки. На толкова е и "Манчестър юнайтед", който се наложи с 4:2 над "Стоук сити".

Джеко спаси шампионите, след като се появи на терена в 79-ата минута. В следващата минута той изравни на 1:1 след асистенция на Карлос Тевес. Аржентинецът изпълни свободен удар, вратарят Бен Фостър закъсня много с намесата си.

"Уест бромич" се хвърли да търси победата, но беше изненадан от чудесния пас на Серхио Агуеро. Той намери непокрит босненеца, който с първото докосване реализира за 2:1.

Двубоят стана сложен за "Сити" в 23-ата минута, когато Джеймс Милнър беше изгонен заради груб фаул срещу Шейн Лонг. Самият Лонг откри резултата на УБА в 67-ата минута, когато получи топката зад гърба на Компани.

"Манчестър юнайтед" трябваше да обръща резултата срещу "Стоук" заради автогола на Уейн Рууни в 11-ата минута при опит да изчисти топката от след свободен удар.

Нападателят на "червените дяволи" сам върна равенството в 27-ата след асистенция на Робин ван Перси. Рууни му пусна топката от ъгъла на наказателното поле, Ван Перси центрира и Рууни с глава реализира за 1:1.

Холандецът направи 2:1 до почивката след центрирането на Валенсия и след това "Юнайтед" нямаше проблеми да спечели мача.

Дани Уелбек увеличи аванса веднага след почивката след подаването на Рууни, а Майкъл Кайтли намали в 59-ата. С втория си гол в мача Уейн Рууни оформи крайния резултат 4:2 в 65-ата минута и отбеляза по подобаващ начина 10-ата си година във Висшата лига.

"Ливърпул" записа втората си победа от началото на сезона. Рахийм Стърлинг в 29-ата минута вкара единствения гол за успех с 1:0 срещу "Рединг".