"Барселона" и "Юнайтед" направиха обрати, за да продължат победния си ход

Полузащитникът на "Барселона" Андрес Иниеста вкара изравнителния гол за каталунците в последната минута на първата част<br />

Барселона" и "Манчестър юнайтед" продължиха победните си серии в Шампионската лига. И двата отбора положиха много усилия, за да спечелят третите си мачове в груповата фаза, като им се наложи да правят обрат в резултата, при това на свой терен.

Каталунците надделяха с 2:1 срещу "Селтик" с победен гол на Жорди Алба в 94-ата минута. "Юнайтед" стигна от 0:2 до 3:2 срещу "Брага" на "Олд Трафорд".

"Барселона" излезе със сериозни проблеми в защита заради отсъствието на някои от основните си играчи - капитана Карлес Пуйол, Жерар Пике и Даниел Алвеш. Това даде предимство на шотландците при високите топки в наказателното поле на съперника и те се възползваха.

"Селтик" поведе в 18-ата минута, когато след центриране от фаул Йоргос Самарас опита да играе с глава, но след това топката се удари в Хавиер Масчерано и влезе във вратата на Виктор Валдес. Последва очакван натиск на домакините, без обаче това да доведе до сериозни опасности пред Фрейзър Фостър.

Малко преди почивката Самарас се контузи и беше сменен принудително от Джеймс Форест. Веднага след това полузащитникът на "Барселона" Андрес Иниеста изравни с красив гол, останал между четирима играчи на шотландците.

След почивката домакините "обградиха" наказателното поле на съперника в опит да поведат. "Детелините" разчитаха на контраатаки и имаха няколко много добри възможности, които пропиляха лековато. Натискът на "Барселона" се засили, но Фостър спаси всички, включително два удара на Лионел Меси от няколко метра. Точно три секунди преди да изтече редовното време Давид Вия стреля опасно, но улучи гредата.

В последната си атака "Барселона" стигна до ценния гол. Отбеляза го Алба с удар в близост до Фостър.

Каталунците, водени от Тито Виланова, са начело в група G с девет точки. "Селтик" остава втори с четири, следва от "Спаркак" (Москва) с три след победата с 2:1 срещу "Бенфика". Португалците са последни само с една.

Радостта на мексиканския нападател на "Манчестър юнайтед" Хавиер Ернандес след втория му гол за обрата до 3:2 срещу "Брага"<br />

В Манчестър "Юнайтед" имаше още по-сложната задача да прави обрат от два гола, след като допусна в 20-ата минута да изостава с 0:2. "Брага" изненадващо поведе с головете на Алан. Още във втората минута след центриране отляво той стреля точно с глава и преодоля Давид де Хеа. Малко по-късно Едер проби много добре отново отляво и пусна към точката на дузпата, от където Алан се разписа.

Англичаните започнаха натиск и успяха да намалят пет минути по-късно. Шинджи Кагава прехвърли двама защитници на съперника и Ернандес с глава вкара на Бето.

След почивката вратарят на португалския отбор спаси доста удари, включително много силен изстрел на Нани. За 13 минути "Манчестър юнайтед" успя да направи обрата пълен. В 62-ата Джони Еванс имаше късмета да е на правилното място при разбъркване и изравни. След това се стигна до втория гол на Ернандес, който отново отбеляза с глава, този път след центриране отдясно.

В Истанбул "Галатасарай" стигна трудно до 1:1 срещу "Клуж", макар румънците да играха 62 минути с човек по-малко. "Юнайтед" е начело в група Н с девет точки и вече може да е по-спокоен за продължаването си. "Клуж" е втори с четири, следван от "Брага" с три, а турците имат една точка.