"Байер" спря "Байерн" с първа победа в Мюнхен от 23 години

Играчите на "Байерн" не успяха да удължат до 9 победи новия си рекорд за най-успешен старт в Бундеслигата

Байер" (Леверкузен) се наложи с 2:1 над "Байерн" и прекъсна рекордната серия на баварците от осем поредни победи в Бундеслигата от началото на сезона.

Това е първи успех за "аспирините" като гост в Мюнхен от 23 години насам и беше постигнат с известна доза късмет. Домакините доминираха през целия мач и удариха няколко греди, а три минути преди края Жером Боатенг си вкара автогол за 1:2.

"Байерн" непрестанно атакуваше своя съперник, но тимът от Леверкузен показа добре организирана игра в защита и удържаше нулевото равенство. При един от редките си опити гостите стигнаха до гол в 42-ата минута. Тогава при остро центриране Филип Лам се размина с топката и тя отиде в Щефан Кислинг, който се разписа за 1:0.

След почивката старши треньорът на баварците Юп Хайнкес пусна в игра Ариен Робен, който беше оставен на резервната скамейка заради контузия, както и Клаудио Писаро в търсене на изравнително попадение.

То дойде в 77-ата минута, когато Марио Манджукич реализира с глава след центриране на перуанеца отляво. Още в следващата си атака "Байерн" уцели греда, а засиленият им натиск оставяше свободни пространства за контраатаки на гостите.

При една от тях в 87-ата минута Даниел Карвахал центрира в наказателното поле на домакините, но в опита си да изчисти Боатенг вкара в собствената си врата и връчи победата на "Байер". В последните секунди дори стражът на баварците Мануел Нойер тръгна напред и центрира, а Писаро отново уцели греда.

Независимо от загубата тимът от Мюнхен остава на върха в Бундеслигата с 24 точки и 4 пред втория "Шалке 04" и 5 точки пред "Айнтрахт" (Франкфурт), претърпял поражение с 1:2 при гостуването си на "Щутгарт". "Байер" продължава да дели четвъртото място с шампиона "Борусия" (Дортмунд) с по 15 точки.

Междувременно "Хановер" пропусна да намери място сред първите шест, след като само за 9 минути допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах). Ян Шлаудраф откри резултата в 48-ата минута, а след още 5 Маме Диуф удвои аванса на своя тим с красив гол.

Гостите не само не се предадоха, но дори стигнаха до успеха с попадения на Алваро Домингес, Роал Броуверс и Хуан Аранго между 70-ата и 79-ата минути. Така зелено-черните вече имат 12 точки и заемат девето място, докато "Хановер" е с една зад тях.