"Маями" получи титлата и победи "Бостън" със 120:107 на старта в НБА

Леброн Джеймс вкара 26 точки и взе девет борби в нощта, в която получи първия си шампионски пръстен

Шампионът "Маями хийт" започна защитата на титлата в НБА с победа над считания за основен конкурент в изток "Бостън селтикс". В повторение на миналогодишния финал в конференцията "горещите" се наложиха със 120:107 в своята "Американ еърйланс арина".

В нощта, в която получиха своите шампионски пръстени, Дуейн Уейд реализира 29 точки и направи четири асистенции, а Леборн Джеймс се отличи с "дабъл-дабъл" - 29 точки и 10 борби, както и три асистенции, две откраднати топки и нито една грешка за 29 минути.

Крис Бош остана най-дълго на полето и завърши с 19 точки, 10 борби и три блокади от позицията на център. Отличен мач изигра и привлеченият през лятото Рей Алън. 37-годишният гард се изправи срещу отбора, в който игра през последните пет сезон и отбеляза 19 точки (5 от 7 успешни стрелби от игра).

Другото ново попълнение Рашард Люис също се представи силно, като вкара 10 точки и взе пет борби за 19 минути на полето. Марио Чалмърс беше лидер по асистенции с 11 печеливши подавания, към които прибави и осем точки.

"Беше хубаво да запишем победа тази вечер. За нас беше много емоционален момент (да получи титлата в нашата зала). Радвам се, че започнахме сезона с победа", заяви старши треньорът Ерик Сполстра.

"Маями хийт" - шампион за сезон 2011/2012

Двата отбора изиграха много здраво първо полувреме, което започна по-добре за "Маями". Домакините спечелиха първата част с 31:26, но във втората Джеймс седна на пейката и това веднага се отрази. "Бостън" успя да съкрати изоставането си само на една точка.

В края на втората част Алън вкара тройка и два наказателни изстрела и увеличи преднината на "Маями" до осем точки. След почивката Уейд и Джеймс правеха каквото си поискат под коша на "Бостън" и домакините взеха аванс от 17 точки преди последната четвърт, който на практика предреши изхода на мача.

Раджон Рондон беше най-силният играч на "Бостън". Той завърши с 20 точки, 14 асистенции и седем борби. Пол Пиърс беше най-резултатен с 23 точки, след като вкара шест от 15-те си опита от игра и всичките си девет наказателни удари.

Много слаб мач изигра Кевин Гарнет, който завърши с едва девет точки и пет грешки за 31 минути. Новото попълнение Джейсън Тери също не направи мечтан дебют, след като вкара само два коша от осем опита и направи три грешки за 24 минути.

С новите попълнения Дуайт Хауърд и Стив Неш редом до Кобе Брайънт и Пау Гасол "Лейкърс" загуби 91:99 от "Далас"

Обновеният "Лос Анджелис лейкърс" претърпя разочароваща загуба при домакинството си на "Далас маверикс". С новите попълнения Дуайт Хауърд и Стив Неш редом до Кобе Брайънт и Пау Гасол "езерняците" отстъпиха с 91:99, въпреки че тексасци играха без контузения Дирк Новицки.

"Далас" отново показа позната отборна игра, след като шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив - Дарън Колисън (17), Брандън Райт (14), Оу Джей Мейо (12), Шон Мериън (11), Винс Картър (11) и Роди Бюбоа (11).

За "Лейкърс" Гасол беше най-резултатен с 23 точки, а Брайънт добави 22. Дуайт Хауърд направи добър дебют, като завърши с 19 точки и десет борби, четири от които в нападение, но в края напусна за шест лични нарушения.

В мача на откриването "Кливлънд кавалиърс" победи "Вашингтон уизърдс" с 94:84. Във вечерта, в която получи наградата си за новобранец номер 1 за изминалия сезон, Кайри Ървинг изигра страхотен мач и завърши с 29 точки, четири борби и три асистенции.