ЦСКА се бори, но отново загуби от отбора на Пранди и отпадна от CEV Cup

© Анелия Николова

Волейболният ЦСКА отпадна от втория по сила европейски клубен турнир CEV Cup, след като загуби и втория си 1/16-финален мач срещу "Андреоли" (Латина). Червените отстъпиха като гост с 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 21:25) и ще продължат участието си в "Чалъндж къп".

В същия турнир ще участва и "Левски", който демонстративно загуби гостуването си на "Тампере" с 0:3 (15:25, 17:25, 14:25), а след това отстъпи в решаващия "златен гейм" с 5:15, като по този начин отпадна от CEV Cup.

При ЦСКА ситуацията също беше на практика с предизвестен край, но по друга причина - тежкото състояние на клуба. Състезателите от мъжкия отбор не са получавали заплатите си вече 28 месеца, а старши треньорът Александър Попов е също така изпълнителен директор и собственик.

Червените дори нямаха средства за гостуването в Латина и прибегнаха до продажбата на двама състезатели в търсене на пари, които да покрият разходите. Разпределителят Георги Манчев и посрещачът Бойко Бонев ще се състезават в Египет и Катар през сезона.

"Андреоли", чийто старши треньор е бившият селекционер на България Силвано Пранди, очаквано започна по-добре мача и поведе с три точки при първата техническа пауза. Червените успях да се доближат само на точка, но при второто прекъсване разликата отново беше три точки.

След това домакините повишиха темпото и позволиха на съперника да спечели само две от следващите 12 точки, като по този начин си осигуриха победата в първия гейм .

Втората част се разви по идентичен начин. Италианците отвориха разлика от пет точки в началото (8:3), след което ЦСКА навакса до 7:8. Домакините обаче отново дръпнаха в резултата и при второто техническо прекъсване авансът им беше шест точки, което предреши изхода на гейма.

И в третата част "Андреоли" взе ранно предимство и поддържаше две-три точки преднина. При втората техническа пауза ЦСКА губеше с 13:16, но показа характер и с три поредни точки изравни, а след това дори поведе при 19:18. С успешни атаки на Ивайло Стефанов и Георги Сеганов разликата се увеличи до две точки, които бяха достатъчни на ЦСКА да спечели гейма.

Четвъртата част започна равностойно и резултатът вървеше точка за точка до 8:8. След това италианците направиха три поредни точки, а след няколко разигравания вече водеха с 16:10. ЦСКА успя да намали изоставането си с две точки, но все пак загуби гейма, а с това и мача.