"Байерн" се откъсна на седем точки на върха след 3:0 срещу "Хамбургер"

Полузащитникът на "Байерн" Бастиан Швайнщайгер празнува след първия гол на отбора<br />

Байерн" направи нова важна крачка към утвърждаването си като водач в Бундеслигата. Баварците спечелиха с 3:0 гостуването си на "Хамбургер" и се откъснаха на седем точки от втория "Шалке".

Отборът на Юп Хайнкес се възползва от слабите резултати на основните си съперници. "Шалке" загуби с 2:3 гостуването си на "Хофенхайм", а шампионът "Борусия" (Дортмунд) допусна нова грешка, като завърши 0:0 с "Щутгарт" у дома.

"Байерн" си осигури победата с голове на Бастиан Швайнщайгер, Томас Мюлер и Тони Кроос между 39-ата и 53-ата минути. След това гостите имаха пълно превъзходство на терена.

Баварците поведоха след контраатака, при която Кроос беше изведен от Мюлер сам срещу Рене Адлер, но в опита си да го излъже си поведе лошо топката. Той все пак я задържа и центрира към задната греда, където Швайнщайгер с глава вкара.

Само за пет минути след почивката "Байерн" увеличи убедително преднината си. В 48-ата Мюлер, подобно на Кроос, напредна и опита да излъже Адлер, но беше принуден да потърси ново решение, след като стигна почти до аутлинията. Нападателят обаче изненада всички, като вместо да върне топката стреля директно във вратата и отбеляза майсторски, въпреки трудното положение.

Малко след това Кроос влезе на скорост отляво и със силен удар до близката греда се разписа за 3:0.

"Байерн" вече има 27 точки, а след него със по седем по-малко се нареждат "Шалке" и "Айнтрахт". Шампионът за последните две години "Борусия" (Д) има 16.