Роберто Манчини обвини съдията за хикса с "Аякс"

Тимът на Манчини (вторият отдясно наляво) почти сигурно ще напусне Шампионската лига

Мениджърът на "Манчестър сити" Роберто Манчини обвини главния съдия Петер Расмусен за равенството 2:2 с "Аякс", което до голяма степен осигури отпадането на отбора от Шампионската лига.

"Гражданите" изоставаха с 0:2 до 17-ата минута на собствения си стадион "Етихад", преди да изравнят в 75-ата минута. Малко по-късно третият гол на домакините беше отменен заради засада, а в последните секунди имаха претенции за дузпа срещу Марио Балотели, но не получиха такава.

"Голът ни беше редовен. Не видях последната ситуация с Марио. Но казвам, че голът ни беше редовен. Съдията и неговите помощници тази вечер бяха много слаби", заяви Манчини, чийто тим остава с 2 точки и два кръга преди края изостава с 5 от втория "Реал" (Мадрид).

Италианецът трябваше да обяснява и какво е казал на камерата, когато влезе на терена след мача. "Казах Край!" С това му казах да спре да ме снима, не съм имал друго предвид. Отбелязахме три гола в мача и допуснахме два глупави такива. В такава важна среща не може да допускаш два гола след корнери. След тях играхме добре. Бяхме фантастични през второто полувреме. Но сега не можем да направим нищо, свърши се", призна мениджърът на "Сити".

Според него, ако сега тимът му успее да се измъкне от сложната ситуация и се класира за следващата фаза, то в такъв случай ще е способен да спечели и титлата в Шампионската лига. "Ако съдбата ни е да спечелим следващите два мача и се класираме напред, тогава съдбата ни е да спечелим целия турнир", допълни Манчини.