"Байерн" победи и третия в класирането "Айнтрахт"

Франк Рибери вкарва първия гол във вратата на "Айнтрахт"

Байерн" записа десетата си победа в 11 мача в Бундеслигата, като този път се наложи над третия в класирането "Айнтрахт" с 2:0 като домакин.

Баварците продължават да са убедително начело със седем точки аванс пред втория "Шалке", който трябваше да прави обрат при домакинството на "Вердер" (Бремен).

"Байерн" доминираше от самото начало на мача, но не по обичайния начин, който води до бързи голове и пълно объркване в редиците на съперника. Новаците от Франкфурт се държаха достойно и успяха да удържат без гол до 44-ата минута, когато се разписа Франк Рибери.

Австрийският национал Давид Алаба добави още едно попадение в 76-ата минута и по този начин гарантира трите точки на домакините.

Аарон Хънт откри резултата за "Вердер" в 16-ата минута при гостуването на кралскосините в Гелзенкирхен, но само в рамките на девет минути през второто полувреме "Шалке" обърна резултата в своя полза.

Роман Нойщедер изравни в 60-ата минута, а Юлиян Дракслер добави второ попадение в 69-ата за 2:1.

Шампионът "Борусия" (Дортмунд) записа втора поредна победа като гост, като се наложи с 3:1 над опашкаря "Аугсбург". Марко Ройс даде оптимистично начало за хората на Юрген Клоп още в деветата мината.

Нападателят Роберт Левандовски увеличи аванса на жълто-черните в 51-ата минута, а 20 минути по-късно добави още един гол за 3:0. "Аугсбург" реализира почетното си попадение в 82-ата минута чрез Саша Мьолдерс.

"Дортмунд" се доближи само на точка от третия "Айнтрахт", но остава на 11 точки от първото място.