"Байерн" и "Валенсия" направиха 1:1 и са на 1/8-финал

Томас Мюлер (вляво) се радва след изравнителното си попадение във вратата на "Валенсия"

Фаворитите в група F "Валенсия" и "Байерн" (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 и кръг преди края си осигуриха класирането на осминафинала в Шампионската лига.

"Прилепите" останаха с човек по-малко още след половин час игра заради изгонването на Антонио Бараган, но въпреки това поведоха с гол на Софиан Фегули в 77-ата минута. Гостите изравниха само пет по-късно чрез Томас Мюлер.

Двата тима се възползваха от ранната победа на "Лил" над БАТЕ (Борисов) с 2:0, която елиминира заплахата за първите две места от беларуския отбор.

Срещата във Валенсия започна с лек натиск на домакините, след което "Байерн" напълно пое инициативата. Баварците стигнаха до няколко по-опасни удара, отразени от вратаря на испанците Висенте Гуаита.

Задачата на гостите трябваше да бъде улеснена от изгонването на Бараган в 33-ата минута за грубо нарушение срещу Давид Алаба, но това не се случи. Футболистите на "Валенсия" заиграха по-концентрирано, въпреки че германците продължаваха да владеят повече топката.

Ситуацията не се промени особено през второто полувреме, а домакините се отчетоха с удари на Али Сисоко и Солдадо. "Прилепите" продължиха да дебнат своя шанс и се възползваха от него в 77-ата минута, когато Фегули проби в половината на "Байерн" и с помощта на рикошет ударът му излъга Мануел Нойер за 1:0.

"Валенсия" обаче задържа аванса си само пет минути. Филип Лам центрира в наказателното поле и Мюлер отигра подобаващо за 1:1. До края на мача Бастиан Швайнщайгер отново изпробва Гуаита, който беше на ниво и запази точката за своя тим.

"Байерн" и "Валенсия" са на първите две места с по 10 точки и за тях интригата остава кой ще завърши първи в група F. БАТЕ е трети с 6 точки и е на път да продължи участието си в Лига Европа. Това ще стане, ако в последния кръг не претърпи загуба от "Байерн" и взелият първите си три точки "Лил" не победи "Валенсия".