"Милан" победи "Ювентус" със спорна дузпа

Робиньо вкара победния гол за "Милан" - негов първи за сезона в Серия А

Милан" победи лидера "Ювентус" с 1:0 в дербито от 14-ия кръг на Серия А. "Росонерите" нанесоха втората загуба на шампионите за сезона с гол на Робиньо от спорна дузпа.

Срещата не започна добре за тима от Милано, чийто титулярен вратар Кристиан Абиати се контузи на загрявката и отстъпи мястото си на резервата Марко Амелия.

В началото домакините направиха пропуски чрез Матия де Шильо и Кевин-Принс Боатенг, преди да се стигне до спорната 31-а минута.

Тогава при центриране на Робиньо топката срещна ръката на Маурисио Исла в наказателното поле на "Ювентус", а повторенията показаха, че играчът опитва да предпази лицето си. Независимо от това главният съдия Никола Рицоли отсъди дузпа, която бразилецът превърна в първия си гол за сезона.

След почивката шампионите поеха инициативата и владееха повече топката, но малкото им удари към вратата на "Милан" не намираха целта. В заключителните минути на мача Мирко Вучинич изпробва два пъти Амелия, което не доведе до промяна в резултата.

Себастиан Джоковинко опита атрактивна задна ножица, но ударът му беше далеч от целта

"Ювентус" записа второто си поражение в последните 53 шампионатни мача след загубата от "Интер" с 1:3 в началото на ноември. Въпреки поражението черно-белите остават на върха във временното класиране с 32 точки и 4 пред "Фиорентина", завършил 2:2 като гост на "Торино".

В понеделник "нерадзурите" могат да се доближат на точка от водача при победа над "Парма". Успехът позволи на "Милан" да се изкачи до осма позиция в Серия А.