"Бруклин" спечели първото дерби на Ню Йорк след продължение

Дерон Уилямс (вляво) вкара 16 точки и направи 14 асистенции, а Брук Лопес (в центъра) се отличи с 22 точки и 11 борби

Бруклин нетс" победи "Ню Йорк никс" с 96:89 след продължение и спечели първото дерби на Ню Йорк от 1977 г. насам. След този двубой двата отбора разделят второто място в Източната конференция с коефициент 0.692, което се случва за първи път в историята.

"Нетс", който през този сезон се премести от Ню Джърси в Бруклин, записа трета поредна победа и осма в последните десет мача, докато "Никс", който зпочна сезона с шест победи от шест мача, допусна четвърто поражение в последните си шест срещи.

Най-резултатен за победителите беше центърът Брук Лопес, който вкара 22 точки. Към тях добави 11 борби, седем от които в нападение. Страхотен мач изигра пойнт гардът Дерон Уилямс, който завърши с 16 точки, 14 асистенции, шест борби и три откраднати топки.

Джералд Уолъс също вкара 16 точки, а Реджи Еванс имаше важен принос за успеха, след като взе 14 борби (осем в нападение) за по-малко от 18 минути игра. Джери Стекхаус също направи силно включване от пейката с 14 точки за 22 минути.

Тайсън Чандлър изигра страхотен мач за "Никс", като вкара 12 от 13-те си стрелби от игра, за да завърши с 28 точки, към които прибави и десет борби. Кармело Антъни вкара 35 точки и взе 13 борби, но пропусна най-важната стрелба.

Той можеше да донесе победата за своя отбор, който имаше атаката 24.1 секунди преди края на редовното време. Антъни получи топката и опита стрелба от трудна ситуация, вместо да извади към един от двамата свои абсолютно непокрити съотборници на тройката.

Силно представящият се от началото на сезона Реймънд Фелтън изигра ужасяващ мач, като вкара едва три от 19-те си стрелби, а освен това допусна и пет грешки. Джей Ар Смит също не беше на нивото от предните мачове и вкара само шест точки за 42 минути игра.

Ръсел Уестбрук вкара 12 точки и направи 11 асистенции при убедителната победа на "Оклахома" срещу "Шарлот"

В същото време очертаващата се голяма тройка в Западната конференция продължава борбата за първото място  нови победи. Лидерът "Мемфис гризлис" записа десети успех в 12 мача, след като победи като домакин "Кливлънд кавалиърс" с 84:76.

Зак Рандолф и Марк Гасол вкараха по 19 точки, а Руди Гей добави 15, за да неутрализират поредното впечатляващо представяне на Андерсон Варежайо, който завърши мача с 22 борби, 15 точки и три асистенции. Голямата загуба за "Кливлънд" беше отсъствието на Кайри Ървинг, който счупи пръст миналата седмица и няма да бъде на разположение около месец.

"Сан Антонио спърс" спечели гостуването си на "Вашингтон уизърдс" със 118:92 и с актив от 12 победи и три загуби заема второто място. Общо седем играчи на "шпорите" завършиха с двуцифрен актив, а най-резултатен беше Борис Диао с 16 точки.

Шампионът в Западната конференция "Оклахома сити тъндър" разби "Шарлот бобкетс" със 114:69 като домакин. Кевин Дюрант беше най-резултатен с 18 точки, а общо седем играчи завършиха с двуцифрен актив за "гръмотевиците", които заемат третата позиция с 11 победи от 15 мача.