"Нюкасъл" прекъсна лошата серия с 3:0 срещу десет от "Уигън"

Демба Ба се изравни на върха при голмайсторите с Ван Перси, Мичу и Суарес

След четири поредни загуби и само един успех в последните девет мача "Нюкасъл" най-после успя да прекъсне неприятната серия с лесна домакинска победа с 3:0 срещу "Уигън". "Свраките" се бяха запътили сериозно към зоната на изпадащите, но с тези три точки взеха глътка въздух.

Футболистите на Алън Пардю, за които това беше четвърта победа през сезона се изкачиха на 14-ото място със 17 точки, колкото има и 13-ият "Фулъм". "Уигън" остава на 16-ото място с 14 точки - на две от зоната на изпадащите.

"Нюкасъл" трябваше да се справя без голяма част от основните си футболисти. Пардю не можеше да разчита на Стивън Тейлър,  Райън Тейлър, Джеймс Пърч, Хатем Бен Арфа, Шола Амеоби, Габриел Обертан, Йоан Кабай, Дан Гослинг и Харис Вукчич.

"Свраките" обаче разполагаха в състава си с Демба Ба и той за пореден път се превърна в герой за своя отбор. Сенегалският нападател отбеляза първите две попадения и вече има десет през сезона, с което се изравни на върха при голмайсторите с Луис Суарес, Робин ван Перси и Мичу.

Първото попадение падна още в 12-ата минута. Главният рефер Майк Джоунс отсъди дузпа за нарушение на Мейнър Фигероа срещу Папис Демба Сисе и показа директен червен картон на бранителя на "Уигън".

Демба Ба беше точен при изпълнението на дузпата, а осем минути по-късно на практика реши мача с втори гол. 27-годишният сенегалец направи добавка след силен изстрел на Давиде Сантон, спасен от Али Ал-Хабси.

В 71-ата минута влезлият като резерва Гаел Бигиримана оформи крайния резултат. Роденият в Бурунди 19-годишен полузащитник вкара страхотен гол, след като овладя топката на границата на наказателното поле, премести я на левия си крак и с много красив диагонален удар не остави никакви шансове на Ал Хабси.

Това беше първи гол в професионалната кариера на Бигиримана. Той беше привлечен през лятото от "Ковънтри" и изигра своя 13-и мач с черно-бялата фланелка. В бившия си отбор Бигиримана записа 28 срещи.

За съжаление на Пардю лошите новини продължиха дори след тази убедителна победа. Давиде Сантон беше заменен принудително в началото на второто полувреме, а в края на мача Ба също напусна терена заради контузия. Той остави отбора с десет души, тъй като Пардю беше извършил трите си смени.