"Лацио" не успя да се доближи до лидерите след 0:0 в Болоня

"Болоня" и "Лацио" не си вкараха гол в здрав мач на стадион "Ренато дал'Ара"

След деветдесет минути здрава битка "Болоня" и "Лацио" не успяха да се победят и завършиха 0:0 в последен мач от 16-ия кръг на Серия А. По този начин "орлите" пропуснаха златен шанс да се доближат до челната тройка.

Отборът на Владимир Петкович, който няма загуба вече в седем поредни мача във всички турнири, излезе на четвърто място във временното класиране с актив от 30 точки - с три по-малко от "Наполи", четири от "Интер" и осем от шампиона и лидер в първенството "Ювентус".

"Лацио", който показва много добра форма след унизителното 0:4 срещу "Катания", не успя да се справи с коравия като домакин "Болоня", въпреки че владееше по-често топката и застраши повече пъти вратата на съперника.

Домакините пък не успяха да се възползват от численото си предимство в края на срещата, след като в 86-ата минут Либор Козак получи втори жълт картон. Чешкият нападател, който за пореден път се представи изключително слабо, беше титуляр, тъй като Мирослав Клозе все още не е напълно възстановен от контузия и се появи на терена в последните минути.

Като цяло двата отбора не успях да създадат много голови положения, въпреки че отправиха общо 33 удара към вратата. За сметка на това преобладаваха здравите единоборства и нарушенията - общо 33 в мача.

За гостите най-близо до гол бяха Антонио Кандрева и Джузепе Биава, но техните удари бяха спасени от Федерико Алиарди. Алесандро Диаманти и Слити Тайдер пък пропуснаха най-добрите положения пред Федерико Маркети.

В ранния мач "Удинезе" победи "Самподрия" с 2:0 и се изкачи на осмо място в класирането с 22 точки. Данило и Антонио ди Натале дадоха ранен аванс на гостите с попадения в 17-ата и 28-ата минута. Домакините можеха да се върнат в мача, но в 64-ата Поци пропусна дузпа.