"Литекс" разби "Спартак" (Вн) със 7:1 и е на 1/4-финал за Купата

През второто полувреме Христо Стоичков даде възможност на двама юноши да запишат дебют за първия тим на "Литекс"

© Красимир Юскеселиев

Футболистите на "Литекс" разгромиха със 7:1 "Спартак" (Варна) и се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

След успеха с 1:0 в морската столица ловчанлии не срещнаха съпротива и надиграха категорично своя съперник на реванша в Ловеч.

Хеттрик за победителите реализира Герасим Заков, два гола вкара Исмаил Иса, а по веднъж се разписаха Томи Костадинов и Армандо Ваюши. Почетното попадение за "Спартак" отбеляза Георги Димитров.

Още в 8-ата минута един от най-активните в състава на домакините - Галин Иванов, можеше да открие резултата, но на празна врата стреля в аут. Две минути по-късно Георги Миланов получи контузия в коляното и се наложи да бъде заменен принудително от Заков, който само две минути по-късно откри резултата.

Нападателят беше изведен от Бодуров сам срещу вратаря на "Спартак" и без проблеми го преодоля за 1:0. В 21-ата минута след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите Иса бе най-съобразителен и покачи на 2:0.

В 38-та минута отново той направи аванса на оранжевите класически, изведен сам срещу вратаря от Галин Иванов. Минута преди почивката Иванов асистира по идентичен начин на Томи Костадинов, който се разписа за 4:0.

В началото на второто полувреме старши треньорът на "Литекс" Христо Стоичков замени централните си защитници Николай Бодуров и Илия Миланов с двама юноши от школата на клуба - Мартин Иванов и Пламен Гълъбов, които дебютираха за първия състав.

В 52-ата минута Заков увеличи аванса на своя тим до 5:0, като засече отбита от вратаря на "Спартак" топка. В 57-ата минута гостите намалиха до 5:1 след самостоятелен пробив и гол на Георги Димитров.

В 73-та минута Заков засече с глава центриране на Армандо Ваюши и оформи своя хеттрик за 6:1. Малко преди края на мача албанецът също записа името си сред голмайсторите, след като Иса му свали топката с глава.